VOD

Wiemy, kiedy Player.pl trafi na Apple TV. Nadchodzi też inna nowość, która was ucieszy

KK
Konrad Kozłowski
18

Wiemy, kiedy pojawi się długo wyczekiwana aplikacja Player.pl dla Apple TV. Dodatkowo poznaliśmy plan wdrożenia jednej z najbardziej wyczekiwanych funkcji w tej usłudze VOD.

Aplikacja Player.pl na Apple TV lada moment

W nadchodzącym odcinku podcastu Antyweb Po Godzinach będziecie mieli okazję usłyszeć moją rozmowę z Maciejem Gozdowskim, dyrektorem zarządzającym Player.pl. W trakcie nagrania poruszyłem temat niektórych z rozwijanych przez serwis rozwiązań oraz funkcji i dowiedzieliśmy się między innymi, kiedy pojawi się aplikacja Player.pl na Apple TV (przystawka z tvOS od Apple). Jest ona aktualnie rozwijana oraz wewnętrznie testowana i ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w czerwcu. Według zapowiedzi będzie wspierać rozdzielczość 4K (na najnowszym modelu Apple TV 4K), więc oryginalne seriale oraz treści z zewnątrz (w tym filmy) będzie można oglądać w ultra wysokiej rozdzielczości. Maciej Gozdowski zaznaczył też, jak blisko Player.pl współpracuje z Apple przygotowując aplikację - gigant z Cupertino wyznaczył nawet dedykowany zespół osób, które ściśle działają z ekipą z Playera.

Polecamy: HBO robi porządki. Czy HBO GO zniknie także w Polsce?

Nowe funkcje, ciekawe liczby Player.pl

Jeśli wyczekujecie natomiast równie mocno jak ja dodania podglądu w formie miniaturek w trakcie przewijania, to zapowiedzi wskazują na to, że taka opcja pojawi się już niedługo na nowych platformach. Nic tak nie ułatwia odnalezienia właściwego momentu w odcinku serialu czy filmie, jak podgląd klatek w trakcie przewijania, dlatego bardzo mnie cieszy fakt, że nareszcie taka funkcja pojawi się w Player.pl.

Czytaj też: Player.pl nareszcie z Chromecastem i trybem offline, a IPLA na Apple TV

Wszystkie inne ciekawe informacje i szczegóły będziecie mogli poznać w trakcie odsłuchu nowego odcinka podcastu, który wkrótce będzie opublikowany. Już teraz jednak chciałbym podzielić się częścią danych, które są bardzo ciekawe i mogą zachęcić was do odsłuchu. W rozmowie padły takie liczby jak 400 różnych wersji oprogramowania (na przeróżnych urządzeniach), które Player musi wspierać, by zapewnić ciągłość obsługi aplikacji na telewizorach, smartfonach, tabletach i innych. Dodatkowo, w szczytowym momencie dochodzi nawet do oglądalności treści VOD sięgającej 4 milionów widzów na Player.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu