18

Wiemy, kiedy Player.pl trafi na Apple TV. Nadchodzi też inna nowość, która was ucieszy

player.pl
Wiemy, kiedy pojawi się długo wyczekiwana aplikacja Player.pl dla Apple TV. Dodatkowo poznaliśmy plan wdrożenia jednej z najbardziej wyczekiwanych funkcji w tej usłudze VOD.

Aplikacja Player.pl na Apple TV lada moment

W nadchodzącym odcinku podcastu Antyweb Po Godzinach będziecie mieli okazję usłyszeć moją rozmowę z Maciejem Gozdowskim, dyrektorem zarządzającym Player.pl. W trakcie nagrania poruszyłem temat niektórych z rozwijanych przez serwis rozwiązań oraz funkcji i dowiedzieliśmy się między innymi, kiedy pojawi się aplikacja Player.pl na Apple TV (przystawka z tvOS od Apple). Jest ona aktualnie rozwijana oraz wewnętrznie testowana i ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w czerwcu. Według zapowiedzi będzie wspierać rozdzielczość 4K (na najnowszym modelu Apple TV 4K), więc oryginalne seriale oraz treści z zewnątrz (w tym filmy) będzie można oglądać w ultra wysokiej rozdzielczości. Maciej Gozdowski zaznaczył też, jak blisko Player.pl współpracuje z Apple przygotowując aplikację – gigant z Cupertino wyznaczył nawet dedykowany zespół osób, które ściśle działają z ekipą z Playera.

Polecamy: HBO robi porządki. Czy HBO GO zniknie także w Polsce?

Nowe funkcje, ciekawe liczby Player.pl

Jeśli wyczekujecie natomiast równie mocno jak ja dodania podglądu w formie miniaturek w trakcie przewijania, to zapowiedzi wskazują na to, że taka opcja pojawi się już niedługo na nowych platformach. Nic tak nie ułatwia odnalezienia właściwego momentu w odcinku serialu czy filmie, jak podgląd klatek w trakcie przewijania, dlatego bardzo mnie cieszy fakt, że nareszcie taka funkcja pojawi się w Player.pl.

Czytaj też: Player.pl nareszcie z Chromecastem i trybem offline, a IPLA na Apple TV

Wszystkie inne ciekawe informacje i szczegóły będziecie mogli poznać w trakcie odsłuchu nowego odcinka podcastu, który wkrótce będzie opublikowany. Już teraz jednak chciałbym podzielić się częścią danych, które są bardzo ciekawe i mogą zachęcić was do odsłuchu. W rozmowie padły takie liczby jak 400 różnych wersji oprogramowania (na przeróżnych urządzeniach), które Player musi wspierać, by zapewnić ciągłość obsługi aplikacji na telewizorach, smartfonach, tabletach i innych. Dodatkowo, w szczytowym momencie dochodzi nawet do oglądalności treści VOD sięgającej 4 milionów widzów na Player.pl.