VOD

Player nareszcie trafia na Android TV! Ile można było czekać?

Konrad Kozłowski
Player nareszcie trafia na Android TV! Ile można było czekać?
54

Oj długo, naprawdę długo musieliśmy czekać na debiut aplikacji usługi Player na Android TV (nie licząc dotychczasowej współpracy z producentami telewizorów). Już dziś możecie pobrać zupełnie nową i obsługującą wszystkie nowości platformy.

Oprócz samego faktu, iż Player nareszcie zagościł w Google Play w wersji dla Android TV, najlepszą wiadomością dla wszystkich (potencjalnych) widzów jest to, że aplikacja w pełni wspiera pełną ofertę Player+. To oznacza, że na telewizorze z Android TV oraz na przystawkach pokroju NVIDIA Shield TV i Xiaomi MiBox 4K możecie zainstalować aplikację i oglądać wszystkie kanały oraz treści z płatnych pakietów HBO, Canal+ i innych.

Interfejs aplikacji nieco przypomina ten z wersji webowej serwisu. Przewijane w poziomie menu z kategoriami oraz skrótami pozwalają dotrzeć do telewizji na żywo oraz seriali i filmów na życzenie. Podczas odtwarzania możemy sterować jakością streama - auto, niska, bardzo wysoka.

W ten sposób, Player dołącza do Ipli, TVP, VOD.pl w Google Play, a to zostawia nam tylko HBO Go, które wciąż nie jest szeroko dostepne - bywa preinstalowane na telewizorach niektórych marek. Czy w związku z takim ruchem Player, należący do TVN-u, może szykować coś więcej, niż tylko debiut nowej aplikacji? Krążą takie plotki, że na rynku może pojawić się nawet dedykowane urządzenie oparte o platformę Android TV. Ale kto wie, co tak naprawdę szykuje TVN?

Player na Android TV pobierzecie z Google Play

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu