Telefony

Play przejmuje Virgin Mobile Polska: tym razem już oficjalnie

Kamil Świtalski
Play przejmuje Virgin Mobile Polska: tym razem już oficjalnie
3

Oficjalne komunikaty pojawiły się w kwietniu, ale teraz transakcję udało się sfinalizować. Play kupił Virgin Mobile Polska.

Pierwsze informacje na temat przejęcia przez sieć Play Virgin Mobiles pojawiły się kilka miesięcy temu. W kwietniu pojawiły się pierwsze komunikaty na temat przejęciu 100% udziałów w Virgin Mobile Polska przez sieć Play. Kilkanaście miesięcy później transakcja zostałą sfinalizowana — i debiutująca w osiem (!) lat temu marka trafiła pod skrzydła grupy Play Communications S.A.

Zobacz też: Zestawienie ofert na internet mobilny (abonamenty+oferty na kartę) do 20 zł

Oficjalne przejęcie Virgin Mobile Polska przez Play

Spółka P4, operator sieci Play i spółka zależna od Play Communications S.A., zawarła w dniu 6 sierpnia 2020 r. Przyrzeczoną Umowę Nabycia Udziałów dotyczącą nabycia 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited. Było to możliwe po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających z umowy przedwstępnej, w tym uzyskaniu zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

— czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym w Biurze Prasowym Play.

Wszystkie takie przejęcia potrzebują zatwierdzenia przez UOKiK — i jak widać trochę to trwało, ale udało się.

Virgin Mobile jest ofertą komplementarną do oferty Play, widzimy wiele synergii które wzmocnią obie marki na poziomie ofertowym, komunikacyjnym i dystrybucyjnym. Planujemy dalej rozwijać tę markę i zwiększać jej udziały rynkowe zarówno w segmencie na kartę, jak i na abonament – powiedział Jean Marc Harion, CEO Play.

Play zapłaciło za Virgin Mobile Polska 13,4 miliona Euro (ok. 59 mln złotych) — a cała transakcja została sfinansowana z własnych środków (oraz tych dostępnych w ramach Play Finansowanie Zewnętrzne).

Zobacz też: Lato w PLAY – duże paczki GB, 5G i Netflix w prezencie na 6 miesięcy

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu