Telekomy

Play daje za darmo do testów swój nowy dekoder telewizyjny TV BOX - dla każdego chętnego

Grzegorz Ułan
Play daje za darmo do testów swój nowy dekoder telewizyjny TV BOX - dla każdego chętnego
67

Wróciłem własnie z konferencji prasowej Play, na której zapowiedziano testy nowej usługi telewizyjnej wraz z dekoderem PLAY NOW TV.

W testach może wziąć udział każdy chętny, zarówno klienci Play na abonament jak i oferty na kartę, ale również klienci innych operatorów. Nie ma tu żadnych zobowiązań, kruczków, na pół roku dostajecie dekoder i podstawową usługę telewizyjną PLAY NOW za darmo.

Do testów można się zgłosić tylko w salonach Play (od najbliższego czwartku), nie przewidziano internetowej akceptacji udziałów w testach, jeśli usługa nie spełnia Waszych oczekiwań, w czasie tych 6 miesięcy możecie zwrócić dekoder w tym samym salonie, nie ponosząc żadnych kosztów.

Podstawowa usługa telewizyjna PLAY NOW, ta bez dodatkowych opłat, zawiera 22 kanały, między innymi Comedy Central, National Geographic czy FOX TV, możliwe jest też w czasie trwania testów dokupienie dodatkowych pakietów z HBO, z Netfliksem czy Eleven Sports, jest też pakiet dla dzieci. Jeśli nie chcemy płacić przez te pół roku, możemy zadowolić się pakietem podstawowym oraz skorzystać z wbudowanego w dekoder tunera cyfrowej telewizji naziemnej - wystarczy podłączyć przewód antenowy do dekodera.

Sam dekoder oparty jest na Androidzie, nie ma po blokowanych funkcji instalacji, więc można dowolną pozycję z Google Play na nim zainstalować - ma 8GB pamięci wbudowanej, rozszerzalnej za pomocą karty microSD. Z dodatkowych funkcji należy wymienić funkcję zatrzymywania programów, cofania czy nagrywania, w darmowej opcji możemy nagrać do 30h filmów zapisywanych w chmurze, a za dodatkowe 10,00 zł miesięcznie do 1000h. Jest też obsługa 4K, wystarczy dysponować takim telewizorem i materiałem w 4K, no i minimalną prędkością internetu na poziomie 22 Mb/s, niezbędną do płynnego odtwarzania.

Do tego uniwersalny pilot do dekodera i do telewizora jednocześnie, z wbudowaną obsługą głosową. Można wypowiedzieć nowy kanał, który automatycznie się przełączy, ale też również tytuł filmu czy ulubionego aktora, asystent przeszuka zasoby telewizyjne, takie jak Netflix czy HBO i wyświetli na ekranie żądane wyniki wyszukiwania. W przyszłości ma się pojawić obsługa Asystenta Google.

Pilot do TV BOX, dzięki technologii Bluetooth, pozwala korzystać w obsługi głosowej, czyli wyszukiwać treści komendami głosowymi. TV BOX przeszuka zarówno treści PLAY NOW, jak i YouTube i innych aplikacji, które są zintegrowane z wyszukiwarką Google na Android TV np. Netflix. Tak, jak inne urządzenia z Android TV, TV BOX od Play umożliwia korzystanie z funkcji CAST, czyli przenoszenia obrazu i dźwięku ze smartfona lub laptopa na telewizor.

Co po testach? Po pół roku klienci Play będą mogli nadal korzystać z nowej usługi telewizyjnej za 20,00 zł miesięcznie, natomiast klienci innych telekomów za 35,00 zł. Co ważne, w przypadku wykupywanych dodatkowych pakietów, w każdej chwili można z nich zrezygnować, włączać nowe i to z poziomu oprogramowania w dekoderze, nie trzeba nigdzie dzwonić czy logować się na stronie internetowej.

Po dekodery do testów można zacząć zgłaszać się od 21 lutego, czyli od najbliższego czwartku, przewidziano przeznaczenie kilku tysięcy dekoderów na te testy, więc warto się pospieszyć, jeśli chcecie przez pół roku korzystać z Play NOW za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu