Płatności i bankowość

Płatność BLIKIEM za pobraniem u kuriera InPostu już dostępna

Grzegorz Ułan
Płatność BLIKIEM za pobraniem u kuriera InPostu już dostępna
3

Zacieśnia się współpraca pomiędzy InPostem i Polskim Standardem Płatności, który jest operatorem BLIKA. Najpierw obie firmy udostępniły możliwość płatności BLIKIEM w Paczkomatach InPostu, teraz przyszła kolei na opcję płatności za pobraniem u kuriera InPostu.

Płatności za pobraniem to nadal popularna forma zapłaty za zakupy w sieci w Polsce, według różnych badań nadal pomiędzy 18% a 39% Polaków ten właśnie sposób wybiera jako formę płatności. Płatności bezgotówkowe u kurierów nie są też jakąś nowością w Polsce, ale w przypadku kurierów InPostu, nowością jest przyjmowanie przez nich płatności BLIK za pomocą aplikacji mobilnej, autorstwa Tpay.com i OpenNet.pl - MobiCourier.

Monika Król, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności:

Płatność za pobraniem w przypadku transakcji w eCommerce tradycyjnie kojarzona jest z gotówką. Zmieniamy to. Jednym z priorytetów strategii obecności BLIKA w tym kanale jest maksymalne ułatwienie płatności internetowych. Konsekwentnie realizujemy ten cel, czego przykładem jest właśnie współpraca z InPostem. Od teraz każdy użytkownik może wygodnie zapłacić BLIKIEM za zakupy u kuriera, bez posiadania gotówki. Chcemy w ten sposób zachęcić tą grupę klientów do płatności bezgotówkowych. To kolejny krok po niedawnym umożliwieniu płatności BLIKIEM za przesyłki przy odbiorze w Paczkomatach.

Jak to będzie dokładnie działało? W przypadku dostarczenia paczki za pobraniem do klienta, który wybrał opcję płatności BLIK, kurier wprowadza w swojej aplikacji MobiCourier podany przez niego kod BLIK, wygenerowany w aplikacji bankowej, a po potwierdzeniu tego ponownie w aplikacji bankowej przez klienta transakcja zostanie sfinalizowana. Szybko, sprawnie i bezpiecznie, bez gotówki czy nawet bez potrzeby wyciągania karty płatniczej z portfela.

Przy okazji przypominam o wciąż działającej promocji, w której za płatność BLIKIEM w Paczkomatach InPostu zapłacicie 5 zł mniej za dostawę. Promocja potrwa jeszcze do 30 listopada, przeznaczona pula na rabaty - 0,5 mln zł, powinna zagwarantować, że nie skończy się wcześniej.

Źródło: PSP.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu