E-sport

Pierwszy w Polsce e-sportowy turniej Call of Duty World League

Artur Janczak
Pierwszy w Polsce e-sportowy turniej Call of Duty World League
0

Profesjonalne rozgrywki elektroniczne to głównie domena PC, dlatego też na największych imprezach mamy przyjemność oglądać zmagania drużyn grających w takie produkcje jak: League of Legends, DOTA 2, CS:GO czy Hearthstone. Jeżeli chodzi o konsole, to te także mają swoje turnieje, ale nie cieszą się one tak wielką popularnością, zarówno w naszym kraju, jak i na reszcie globu.

Na szczęście, powoli się to zmienia, a nadchodzące wydarzenie może mocno wpłynąć na ogólne trendy. Wszystko dlatego, że w Polsce odbędzie się pierwszy esportowy turniej "Call of Duty League" na konsolach PlayStation 4.

Pula nagród wynosi aż 10.000 euro, natomiast finały zostaną rozegrane podczas targów Warsaw Games Week 2016, które odbędą się 13-16 października tego roku. Turniej jest kierowany do wszystkich pełnoletnich graczy. Dlatego zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą wziąć udział w Call of Duty World League. Wymagania nie są wygórowane, gdyż należy posiadać czteroosobowy zespół, gdzie wszyscy mają ukończone 18 lat. Rozgrywki będą podzielone na kwalifikacje online i finały lanowe, a sami uczestnicy będą walczyć ze sobą w grze Call of Duty: Black Ops III na konsolach firmy Sony. Jeżeli chodzi o nagrody:

1. 5000 euro
2. 2500 euro
3. 1500 euro
4. 1000 euro

Trzeba przyznać, że jak na pierwszy turniej CODWL w naszym kraju, to stawki za zdobycie danego miejsca są wysokie. Mocno liczę na to, że zgłosi się naprawdę dużo osób, gdyż może to mieć ogromny wpływ na to, czy w przyszłości takich konsolowych wydarzeń będzie więcej. Jeżeli pojawiła się okazja, to zawsze warto spróbować. Wydaje mi się, że jest w Polsce dużo miejsca na kolejne zawody esportowe, a tego typu eventy mogą jedynie pomóc w ich popularyzacji. Komputery mają już "własne rozgrywki", więc dobrze by było, gdyby reszta sprzętów do grania także je miała.

Mam nadzieje, że to początek czegoś nowego i świeżego w naszym kraju. Oglądanie tych samych gier może doprowadzić do zmęczenia tematu i ludzie się po prostu znudzą, a im więcej tytułów, tym lepiej. Dodatkowo, rozgrywki na konsolach to trochę inne tempo akcji, które może się podobać i jest miłą odskocznią od pojedynków na PC. W USA tego typu wydarzenia mają liczne grono fanów i jest spora szansa, że i u nas zainteresowanych nie powinno zabraknąć. Activision i ESL szykują mocne show z udziałem popularniej serii, więc trzeba zobaczyć, czy tego typu projekt ma rację bytu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to zapewne pojawią się kolejne edycje.

Rejestracja na turniej już się rozpoczęła, więc możecie zgłaszać drużyny, natomiast więcej szczegółów znajdziecie na stronie turnieju Call of Duty World League.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Call of DutyCODesportesl