Moje przemyślenia

Pierwszy tablet z Windows 8 już w przyszłym tygodniu?

SB
Szymon Barczak
8

Nowy Windows budzi spore zainteresowanie. Minimalizm przemawiający przez najnowszy interfejs systemu operacyjnego Microsoftu jest czymś nowym, nawiązującym jednocześnie do tego, co znamy z mobilnej wersji systemu. Komputery i oprogramowanie stają się coraz prostsze w obsłudze, coraz przejrzystsze i...

Nowy Windows budzi spore zainteresowanie. Minimalizm przemawiający przez najnowszy interfejs systemu operacyjnego Microsoftu jest czymś nowym, nawiązującym jednocześnie do tego, co znamy z mobilnej wersji systemu. Komputery i oprogramowanie stają się coraz prostsze w obsłudze, coraz przejrzystsze i właśnie tym trendem postanowił podążać gigant z Redmond. Windows 7 przyciągnął sporą rzeszę użytkowników ze względu na liczne zmiany na plus w stosunku do poprzednich wersji, wszystko wskazuje na to, że z najnowszym wydaniem będzie podobnie. Najprawdopodobniej już za tydzień będziemy mogli zobaczyć, jak to wszystko sprawdza się w praniu.

TechCrunch informuje w najnowszym poście, że najprawdopodobniej na konferencji dla deweloperów Windows 8, która odbędzie się już za tydzień, Samsung zaprezentuje pierwszy tablet działający w oparciu o build najnowszej wersji systemu Microsoftu. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 13-16 września, a ja nie mogę się już doczekać, mając nadzieję na nowe informacje.

Jeden z serwisów internetowych, na który powołuje się TechCrunch w swoim wpisie, spekuluje, iż może dojść do takiej sytuacji, iż obecni na konferencji deweloperzy otrzymają właśnie zapowiadany tablet, na którym będą mogli testować swoje aplikacje. Ma się tak stać rzekomo w oparciu o umowę, jaką ma Samsung z Microsoftem.

Myślę, że decyzja Samsunga odnośnie stworzenia tabletu (czy też serii tabletów) z Windowsem 8 jest słuszna. System ten zapowiada się naprawdę ciekawie, a dodatkowo w ten sposób koreański producent może zapewnić sobie plan B. Nie wiadomo przecież, jak potoczą się losy Androida w świetle przejęcia Motoroli przez Google. Ciekawy jestem jednak, czy z tych samych pobudek kupi webOS, który przecież zyskał sporo na popularności ostatnimi czasy.

Jestem jak najbardziej za, jeśli chodzi o minimalizm w elektronice konsumenckiej. Trzymam zatem kciuki, żeby Windows 8 okazał się taki, jakim go zapowiadają.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftTabletyWindows 8