Felietony

Google TV w obecnym stadium na wideo - fajne?

Szymon Barczak
Google TV w obecnym stadium na wideo - fajne?
2

Google wchodzi na coraz to nowsze rynki i idzie mu na nich coraz lepiej. Gmail sporo zatrząsł rynkiem poczty elektronicznej, Android przejął w ciągu trzech lat rynek smartfonów, Chrome wysuwa się na prowadzenie, dzięki ciekawemu modelowi biznesowemu Chromebookami zainteresowały się firmy. Czy Google...

Google wchodzi na coraz to nowsze rynki i idzie mu na nich coraz lepiej. Gmail sporo zatrząsł rynkiem poczty elektronicznej, Android przejął w ciągu trzech lat rynek smartfonów, Chrome wysuwa się na prowadzenie, dzięki ciekawemu modelowi biznesowemu Chromebookami zainteresowały się firmy. Czy Google TV również czeka sukces? Moim zdaniem tak. Co prawda na obecną chwilę nie widać zbyt dużego zainteresowania, ale czy nie inaczej było z Androidem? Odpowiednie wykorzystanie znanej chyba każdemu na świecie marki Google oraz możliwości, jakie daje platforma Android sprawi, że telewizja od giganta trafi do wielu domów. Jak jednak wygląda projekt w obecnym stadium? To możecie zobaczyć na wideo nagranym przez Engadget podczas prezentacji Sony.

Na nagranym przez amerykański serwis filmie możemy zobaczyć, jak obecnie wygląda Google TV. Obraz na telewizorze Sony jest dostarczany ze specjalnej przystawki SMP-N200. Na zdjęciach można dostrzec, że urządzenie jest naprawdę niewielkie (redaktor Engadget stwierdził, że jest mniejsze niż chlebak :), a mimo tego bogato wyposażone w porty wejścia/wyjścia.

Co Wy sądzicie o Google TV? Podoba Wam się?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle TV