Windows Phone

Pierwsze screenshoty z Windows 10 dla telefonów - blisko, bliżej...

Jakub Szczęsny
Pierwsze screenshoty z Windows 10 dla telefonów - blisko, bliżej...
116

W dalszym ciągu czekamy na start programu Windows Insider dla telefonów komórkowych. Windows 10 przeznaczony dla urządzeń mobilnych ma pojawić się w tym miesiącu - nieznana jest jak na razie data rozsyłania pierwszych kompilacji do publicznych testów. Wiemy na pewno, że wewnątrz Microsoftu niektóre...

W dalszym ciągu czekamy na start programu Windows Insider dla telefonów komórkowych. Windows 10 przeznaczony dla urządzeń mobilnych ma pojawić się w tym miesiącu - nieznana jest jak na razie data rozsyłania pierwszych kompilacji do publicznych testów. Wiemy na pewno, że wewnątrz Microsoftu niektóre urządzenia już pracują na nowej wersji mobilnej platformy i właściwie kwestią czasu jest to, gdy i my będziemy mogli zobaczyć, jak prezentują się najświeższe dokonania Microsoftu.

Screenshoty wskazują, iż testowaną obecnie w Microsofcie wersją jest Windows (Phone) w wersji 8.15.12493.42. Na ekranie, który znany jest posiadaczom urządzeń z okienkami na pokładzie oprócz powiadomienia o pomyślnym zainstalowaniu aktualizacji znajduje się cytat Russela Wilsona - z naszego punktu widzenia oczywiście błahostka.

Na zrzucie ekranu widać także rozszerzone centrum powiadomień, które teraz oprócz jednego rzędu przełączników dla najważniejszych funkcji systemu posiada trzy rzędy owych pozycji. W Windows Phone 8.1 nieco irytowało mnie to, iż na ekranie mogę zmieścić relatywnie mało takich przełączników, w tym wypadku nie będę musiał dokonywać skądinąd niemiłych wyborów - co zostawić w panelu powiadomień, a co z niego wyrzucić. Wbrew pozorom korzystam z wielu takich funkcji swojego telefonu i mimo wszystko muszę czasem przenosić się do ekranu ustawień, by móc zarządzać innymi, niepojawiającymi się w panelu powiadomień funkcjami.

A skoro mówimy o ekranie ustawień, on także przeszedł gruntowną przebudowę. Osobiście jestem przeciwnikiem obecnego kształtu owego obszaru systemu, który jak dla mnie jest maksymalnie nieuporządkowany i czasem wręcz... chaotyczny. Uszeregowane według typu ustawienia to ogromne ułatwienie - w obecnej formie Ustawień trudno czasem znaleźć interesującą nas pozycję. A tak będziemy w stanie znaleźć wszystko, czego szukamy w nowy, prostszy sposób. Bardzo miło.

Jak tylko w Microsofcie okaże się, że Windows 10 dla telefonów jest gotowy do upublicznienia go w kanale Windows Insider, będziemy mogli go przetestować i wysnuć pierwsze wnioski. Najbardziej interesuje nas oczywiście to, czy Microsoft wreszcie stworzy na tyle silny, funkcjonalny i dojrzały system, by móc konkurować z platformami Google oraz Apple. Dużo w tej kwestii mogą zmienić także nadchodzące flagowce od Microsoftu, które zobaczymy nie wcześniej, niż późnym latem/wczesną jesienią.

Grafika: 1, 2, 3, 4

Źródło: WMPU

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu