Mobile

Periscope zintegrowany z GoPro. Transmisje na żywo nabiorą zupełnie nowego wymiaru

Tomasz Popielarczyk
Periscope zintegrowany z GoPro. Transmisje na żywo nabiorą zupełnie nowego wymiaru
10

GoPro i twórcy aplikacji Periscope nawiązują współpracę. W wyniku tego posiadacze popularnych kamerek będą mogli streamować wideo na żywo i szybko przełączać się między poszczególnymi ujęciami.

Dzięki temu porozumieniu ponad 10 mln użytkowników aplikacji Periscope będzie miało możliwość zintegrowania jej z posiadanymi kamerkami GoPro HERO4 Black oraz Silver. Wszystko ma się tutaj sprowadzać do dodatkowego przycisku, dzięki któremu użytkownik za pomocą jednego dotknięcia ekranu przełączy streaming na żywo na zewnętrzną kamerę. W ten sposób możemy maksymalnie podłączyć dwa zewnętrzne urządzenia. Co istotne, podczas streamingu na żywo kamerki będą w dalszym ciągu zapisywały wideo lokalnie - na swoich kartach pamięci. Transmisję można natomiast szybko udostępniać na swoim profilu na Twitterze, co w przypadku przejętego w ubiegłym roku przez serwis Periscope'a nie jest niczym nowym.

Zobacz również: GoPro Hero

Nowa funkcja ma być dostępna aktualnie wyłącznie na iOS (począwszy od wersji 8.2), na iPhone'ach 5S, 6 i 6S (oraz wersjach Plus). Periscope jest oczywiście dostępny również na Androida, ale niestety nic nie wiadomo o planach rozszerzenia kompatybilności z GoPro na tę platformę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeMobilegoproperiscope