Filmy

Pełnometrażowy film "Twardowsky 3.14", czyli Legendy Polskie Allegro w kinach!

Konrad Kozłowski
Pełnometrażowy film "Twardowsky 3.14", czyli Legendy Polskie Allegro w kinach!
8

Jestem przekonany, że część z Was wyczekiwała takiej informacji - kinowy film "Twardowsky 3.14" został zapowiedziany podczas Festiwalu Pyrkon. Do tej pory powstało już kilka krótszych produkcji pod okiem Tomasza Bagińskiego, ale dopiero teraz będziemy mieć do czynienia z filmem pełnometrażowym, który będzie można zobaczyć w kinach.

Legendy Polskie Allegro bardzo szybko zdobyły popularność - to historie bliskie większości z nas, ale przedstawione w zupełnie nowy i nowoczesny sposób. Przy ich produkcji pracowały znane nazwiska oraz na samym ekranie pojawiły się dobrze znane nam twarze, jak chociażby Robert Więckiewicz w "Twardowskym". Do tej pory ukazało się dokładnie pięć tytułów z serii, wszystkie można obejrzeć online na YouTube zupełnie za darmo. Sukces pierwszych epizodów potwierdzają statystyki - w zaledwie kilkunastu tygodni licznik wyświetleń przekroczył 6 milionów.

  • Legendy Polskie: Smok (30 listopada 2015)
  • Legendy Polskie: Twardowsky (15 grudnia 2015)
  • Legendy Polskie: Twardowsky 2.0 (16 września 2016)
  • Legendy Polskie: Operacja Bazyliszek (9 listopada 2016)
  • Legendy Polskie: Jaga (9 grudnia 2016)

Dostawaliśmy tyle zapytań o film pełnometrażowy, że w końcu postanowiliśmy go zrobić. Duża w tym zasługa fanów, którzy pozwolili nam uwierzyć w powodzenie i sens tego projektu - mówi Anna Iller, branded content manager w Allegro. - Planujemy kontynuację współpracy z osobami wcześniej już zaangażowanymi w projekt, aktorami, którzy stworzyli niezapomniane i charakterystyczne kreacje, i są nieodłącznym elementem filmowego świata Legend - dodaje.

Jako, że produkcja dopiero startuje, na premierę przyjdzie nam zaczekać dłuższą chwilę. Jak długą? Otóż pierwsze przymiarki to IV kwartał 2019 roku, czyli przed nami spokojnie ponad rok oczekiwań. Co wiemy na temat filmu już teraz? Kilka smaczków zostało już zdradzonych:

Możemy zdradzić, że “Twardowsky 3.14” będzie kontynuacją przygód bohaterów – choć nie wszystkich, ale pojawi się też kilka nowych postaci. Odwiedzimy piekło. Odwiedzimy przeszłość i przyszłość Polski. Chcemy sprowadzić Twardowsky’ego na ziemię, tak aby dołączył do pozostałych bohaterów Legend Polskich - mówi Tomasz Bagiński.

Dodatkowo, Allegro postanowiło sięgnąć po wszelkiej metody promocji filmu oraz docierania do fanów. Ci mogą już teraz zamówić przeróżne gadżety związane z produkcją, wśród których nie brakuje całkiem nietypowych rekwizytów, jak strój dla dziecka. Poza tym, dostępne są kubki, koszulki, przypinki i czapki oraz... możliwość zdobycia autografu, miejsca na pokazie przedpremierowym filmu oraz wymienienie z nazwiska na legendy.pl, a nawet udziału w zdjęciach - koszt jest całkiem spory, bo aż 12 tysięcy złotych, ale na stałe zapiszecie się w historii produkcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu