Świat

PayPal Here czyli mobilne płatności przy użyciu smartphone'a

4

Wykorzystywanie smartphone'a jako terminal do płatności kartą kredytową lub bankomatową nie jest niczym nowym. Na zachodzie obecnych jest wiele firm, oferujących usługi tego typu. Popularyzacja mobilnych płatności jest według mnie jednak dopiero przed nami. Możliwość bezgotówkowego pobierania pienię...

Wykorzystywanie smartphone'a jako terminal do płatności kartą kredytową lub bankomatową nie jest niczym nowym. Na zachodzie obecnych jest wiele firm, oferujących usługi tego typu. Popularyzacja mobilnych płatności jest według mnie jednak dopiero przed nami. Możliwość bezgotówkowego pobierania pieniędzy od klientów, szczególnie w małych firmach, które z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na posiadanie tradycyjnego terminala kart płatniczych, wydaje się bardzo istotna.

PayPal to firma o długiej historii w segmencie płatności elektronicznych. Nic więc dziwnego że stara się ona wejść w segment płatności mobilnych. Z punktu wiedzenia PayPal, usługi tego typu mają szansę stać się jednym z głównych źródeł przychodu dla firmy. Dlatego też powstała usługa PayPal Here.

Zachęcam Was do zobaczenia poniższego wideo, które demonstruje usługę w akcji.

Usługa wystartowała początkowo tylko w USA, Hong Kongu i Australii. PayPal informuje jednak, że wkrótce dołączą do nich kolejne kraje. Aplikacja oraz moduł mają być dostępne za darmo, choć spodziewam się, że zamawiający będą musieli pokryć koszty przesyłki.

PayPal zamierza pobierać prowizję od każdej transakcji przeprowadzonej w systemie. Będzie ona wynosiła 2,7 % od całości kwoty. Jeśli dobrze zrozumiałem informację źródłową, PayPal zamierza także zaoferować karty debetowe, które pozwolą sprzedawcom obniżyć prowizję do 1,7 % z jednoczesnym zwrotem 1% z każdej transakcji na rzecz sprzedawcy.

Aktualnie aplikacja oraz moduł dostępne są tylko w wersji dla iOS. Ze względu na wykorzystanie złącza słuchawkowego jako wejścia audio dla sygnału z modułu, możliwe będzie przystosowanie PayPal Here do współpracy z androidowymi smartphonami posiadającymi zdolność audio-in.

Rozwiązania takie jak PayPal Here mogą nie tylko uprościć transakcje bezgotówkowe, ale również ułatwić prywatne pożyczki. Zastanawiam się jednak, jak wykorzystanie usług tego typu wygląda z punktu widzenia prawa podatkowego?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

paypalmobilne płatności