Ważny głównie dlatego, że Motorola wespół z Sony opierają się najnowszym trendom i na próżno szukać w ich portfolio czegoś rewolucyjnego – szczególnie pod kątem ekranów. Okazuje się, że Motorola o przyszłości jednak myśli i w swoich planach wybiera co najmniej na kilka lat do przodu. Co byście powiedzieli na telefon z wyświetlaczem OLED bez ramek i z możliwością jego „złożenia”? Cóż, pewnie niekoniecznie wiecie jak się do tego ustosunkować, bo rozmawiać o takich rzeczach to jedno, a korzystać z nich to drugie.
Tak właśnie – Motorola myśli o bezramkowym, składanym ekranie OLED. To, czy rzeczywiście go wyprodukuje ma niekoniecznie większe znaczenie. Ważne jest to, co widzimy na materiałach z patentu
Jeszcze nie wiadomo, czy składany ekran w smartfonie stanie się kolejnym hitem. Ponadto, nikt nie jest w stanie na razie ocenić, czy coś takiego w ogóle przyda się użytkownikom. Możliwe, że tuż po wdrożeniu na rynku „pilotażowych” modeli okaże się, że nic z tego – nikt nie będzie chciał tego kupić, a w trakcie użytkowania takie rozwiązanie będzie sprawiało więcej kłopotów niż przynosiło korzyści.
W zamyśle Motoroli składany ekran OLED miałby zostać przedzielony na linii wyznaczającej „krawędź” przez plastikową wstawkę. Oznacza to, że przy rozłożeniu wyświetlacza nie uzyskiwalibyśmy jednolitej przestrzeni roboczej – mielibyśmy do czynienia właściwie „z dwiema”, co mogłoby być pomocne w trakcie multitaskingu (ale to oczywiście tylko moje przypuszczenia).
Ważne jest jednak to, że Motorola myśli w ogóle o bezramkowych ekranach. Obok Sony jest to właściwie jeden z ważniejszych producentów telefonów, który jeszcze nie oparł się modzie na likwidowanie nie przez każdego akceptowanych obszarów oddzielających krawędź urządzenia od wyświetlacza. Natomiast to, czy pojawią się smartfony ze składanymi ekranami z logo Moto – nie jest już aż tak istotne.
Więcej z kategorii Ciekawostki:
- Bill Gates ujawnił, dlaczego woli Androida od iOS
- Poprawił grę na SNESa. Teraz można się ścigać w 30, a nie 4, klatkach na sekundę
- Panasonic stworzył robotyczną pluszankę, puszcza bąki i wymaga subskrypcji...
- Pomóżcie naukowcom i przed wyjściem do lasu zainstalujcie aplikację
- 2020 był dobrym rokiem dla sprzedaży komputerów i akcesoriów. Odnotowano wzrost 62%