Internet

Heroina, kokaina i papierki po lodach ekipa - tym nie pohandlujesz na OLX

Kamil Świtalski
Heroina, kokaina i papierki po lodach ekipa - tym nie pohandlujesz na OLX
4

OLX aktualizuje swój regulamin, do którego dodaje jeden bardzo precyzyjny dodatek. Zakaz sprzedaży opakowań po lodach "Ekipa".

Platformy do sprzedaży nie bez powodu mają wyjątkowo długie regulaminy, pośród których znajduje się także miejsce na zestawy przedmiotów których sprzedawać za ich pośrednictwem najzwyczajniej w świecie nie wolno. Większość z nich jest oczywista — i nie trzeba nikomu tłumaczyć skąd takie, a nie inne reguły. Ale przewijając listę przedmiotów zabronionych, która zmieni się na OLX od pierwszego czerwca 2021 roku — przetarłem oczy ze zdziwienia i niedowierzania.

"Papierki, opakowania po lodach Ekipa" znikną z OLX. Trafiły na listę przedmiotów zabronionych

Tak jak wspomniałem wyżej — lista jest pokaźna, ale na swój sposób oczywista. Bo przecież nikogo nie dziwi widok zakazu sprzedawania podróbek, prac naukowych, usług cofania liczników przebiegu, mułu węglowego, oprogramowania z wyraźnym napisem not for resale czy używek. Kiedy jednak mowa o świeżym zapisie — do tego tak precyzyjnym, sprawa wydaje się dość... przerażająca? Zabawna? Właściwie to nie wiem — ale rozumiem, że twórcy serwisu mieli dość całej szopki związanej z tym, kto śmieciowy papierek po lodach sprzeda drożej. Co więcej: dyskusja nie ustawała, co doprowadzało do kolejnych kosmicznych kwot, które życzyli sobie sprzedający — podobnie zresztą jak miało to miejsce kilka miesięcy temu z PlayStation 5. Bo przypominam, że na Allegro można było znaleźć oferty opiewające na 50 000 złotych. Co więcej - wspólnym mianownikiem jest to, że jedne jak i drugie się nie sprzedawały, a wszystko to polegało po prostu na robieniu szumu wokół produktu. Chociaż o ile lody Ekipy są niekwestionowanym hitem sprzedaży, to mówiąc o papierkach po nich - raczej trudno jeszcze wciąż prowadzić dyskusję o produkcie — bo jednak mowa tutaj co najwyżej o opakowaniu. Śmieciu, który powinien trafić do odpowiedniego pojemnika na odpady — a z niezrozumiałych mi przyczyn stał się obiektem kultu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu