Świat

Palm Pre - tylko 30 aplikacji i aż 1 milion pobrań!

Grzegorz Marczak
Palm Pre - tylko 30 aplikacji i aż 1 milion pobrań!
5

Palm Pre chcąc nie chcą jest porównywany do iPhona. Sytuacja taka ma zarówno swoje dobre i złe strony. Palm zyskuje spory rozgłos (szczególnie, że jego premiera zbiegła się zapewne nie przypadkowo z premierą nowego iPhona) ale również jest porównywany do lidera tej kategorii a jego osiągnięcia są i...

Palm Pre chcąc nie chcą jest porównywany do iPhona. Sytuacja taka ma zarówno swoje dobre i złe strony. Palm zyskuje spory rozgłos (szczególnie, że jego premiera zbiegła się zapewne nie przypadkowo z premierą nowego iPhona) ale również jest porównywany do lidera tej kategorii a jego osiągnięcia są i będą przez to deprecjonowane.

Według firmy analitycznej medialets.com Palm osiągnął już pierwszy sukces uzyskując milion pobrań aplikacji na ten telefon w niespełna 18 dni od premiery. Co ciekawe wynik ten został osiągnięty przy zaledwie 30 aplikacjach jakie znajdują się w sklepie Palma. Wynik ten w porównaniu do osiągnięć Apple nie jest oczywiście czymś co mogło by niepokoić Apple natomiast trzeba wziąć pod uwagę iż system WebOS w jaki wyposażony jest PRE nie jest jeszcze dostępny dla wszystkich chcących tworzyć aplikację.W kontekście sukcesów App Store pojawiły się dziś ciekawe informacje na temat tego jak naprawdę wygląd popularność aplikacji. Na podstawie ponad 2,300 aplikacji oraz 15 milionów użytkowników iPhona i iPoda zrobiono analizę która pokazuje, że programów które są używane przez więcej niż 100 tysięcy ludzi jest zaledwie 116, kolejna kategorią czyli między 10 a 100 tysięcy to 322 aplikacje. 54% z wszystkich aplikacji mają niecały tysiąc użytkowników.
Sytuacja taka oznacza, że wiele aplikacji i ich developerów realnie nie będzie miało szansy dotrzeć do większego grona użytkowników (zapewniającego możliwość zarobków) z powodu zapchania app store przez olbrzymią ilość "śmieciowych programów". Czy tę sytuacje jest w stanie wykorzystać Palm Pre i Google ze swoim Androidem? Jeśli nic się nie zmieni to całkiem możliwe, że tak się stanie choć nie sądzę aby Apple było bierne wobec takiej sytuacji i nie podjęło żadnych działań - chociaż odkorkowanie app store (z perspektywy developerów) może być dość trudne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneApp Storepalm pre