Świat

Jest nowa moda na Twitterze - Iran czyli bądź zielony!

Grzegorz Marczak
46

Popierasz demokracje - czytałeś o sytuacji w Iranie - zrób się na zielono na znak poparcia. Oto nowa akcja społeczna na twitterze, nie wiem od kiedy dokładnie trwa. Jestem natomiast więcej niż pewien, że połowa z zielonych na Twitterze (których według strony helpiranelection.com jest ponad 160 tysię...

Popierasz demokracje - czytałeś o sytuacji w Iranie - zrób się na zielono na znak poparcia. Oto nowa akcja społeczna na twitterze, nie wiem od kiedy dokładnie trwa. Jestem natomiast więcej niż pewien, że połowa z zielonych na Twitterze (których według strony helpiranelection.com jest ponad 160 tysięcy) nie ma pojęcia co się dzieje w Iranie, a jeszcze mniej wie gdzie leży ten kraj i kto obecnie jest u władzy.

No ale mamy zieleniącego się twittera

choć i tak niektórzy mylą Iran z Irakiem

to i tak wiadomo o co chodzi

i wiadomo jak się skończy

ale póki co w mikro skali mamy zielony Iran nawet w PL (choć ilość angażujących się jakby mniejsza)

Wybaczcie mój ironiczny ton ale zawsze uważałem, że albo się coś robi na poważnie albo w ogóle. Kolorowanie obrazków na Twitterze nie jest poparciem dla nikogo, re twittowanie czy blipowanie o Iranie również nikomu nie pomoże. I nie dobrze jest kiedy swoją wiedzę o całej sytuacji opiera się jedynie na tym co piszą na twitterze, blipie czy innym mikroblogu - bo może okazać się, że wcześniej nas ten temat nie interesował, kiedy pisała o tym tradycyjna prasa (i na kogo się wtedy wychodzi?).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitteriran