Startups

Paczkomaty robią własny inkubator!

Grzegorz Marczak
Paczkomaty robią własny inkubator!
3

Integer.pl czyli właściciel Paczkomatów jest zdecydowanie ostatnio na "fali". Dobry deal z Allegro, o którym bardzo wiele się mówi. Sypiące się ze wszystkich miejsc nagrody i wiara w duży globalny biznes powodują, że idą teraz za ciosem. Właśnie otrzymałem informację o tym, że Integer wspólnie z...

Integer.pl czyli właściciel Paczkomatów jest zdecydowanie ostatnio na "fali". Dobry deal z Allegro, o którym bardzo wiele się mówi. Sypiące się ze wszystkich miejsc nagrody i wiara w duży globalny biznes powodują, że idą teraz za ciosem.

Właśnie otrzymałem informację o tym, że Integer wspólnie z funduszem Midven zainwestowali w spółkę InQuibit, która jest ponoć inkubatorem technologicznym. Przy czym Integer jest większościowym udziałowcem, Midven posiada 23.5% udziałów. Pierwszy raz słyszę szczerze mówiąc o InQuibit ale to nie ma za dużego znaczenia ponieważ inwestycja Integer ma służyć tylko jednemu czyli :

Celem spółki są inwestycje w projekty i pomysły w obszarze logistyki oraz e-commerce, które jednocześnie mogą być kompatybilne dla usług Grupy Integer.pl. Integer.pl jest większościowym udziałowcem Inkubatora Technologicznego.

I to może się udać. Integer to dobrze poukładany biznes, wiedzą czego chcą i czego szukają. Jest też jasno określona kategoria firm i startupów którymi będą zainteresowani. Inkubator może więc wyhodować pomysł i przekształcić go do takiej postaci w której zainteresowany nim będzie biznesowo podmiot nadrzędny czyli Integer.

Oczywiście pomysł tego typu nie jest nowy, robią tak praktycznie wszyscy. Każdy duży operator ma swój inkubator czy też program rozwoju dla startupów tak samo jest z wieloma dużymi firmami z innych branż.

Moim zdaniem tego typu Inkubator może być szansą na otwarcie drzwi firmom, które mają dobre projekty czy pomysły ale do tej pory nie miały absolutnie szans na ich realizację z dużym partnerem. Oczywiście to jest teoria, ale wyobrażam sobie, że na przykład drogę tę może wykorzystać producent beaconów aby pokazać swoje pomysły dla E-commerce itp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu