Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Poradnik

Gdzie są otwarte sklepy w niedzielę? Te aplikacje pomogą Ci je znaleźć

AL
Albert Lewandowski
44

Temat zamkniętych sklepów w niedzielę pozostaje wciąż jednym z najczęściej dyskutowanych oraz chwalonych lub krytykowanych. Niezależnie od tego, dobrze wiedzieć, gdzie w naszej okolicy znajdziemy otwarte sklepy w niedzielę. Tu z pomocą oczywiście przyjdą niezawodne aplikacje i dzisiaj przyjrzymy się dwóm z nich.

Najbardziej niezawodne rozwiązania?

Liczba wyszukań na temat otwartych miejsc handlowych zdecydowanie wzrosła. W dodatku na razie nie w każdy koniec tygodnia nie będziemy mogli zrobić swobodnie wszędzie zakupów - tu dla wielu osób przyda się narzędzie, które jasno pokaże im, kiedy ten zakaz będzie obowiązywał. Nie powinno być zatem wielkim zaskoczeniem, że polskie firmy zauważyły nową potrzebę na rynku. Program na smartfon z dostępem do takich informacji wydaje się być świetnym pomysłem - sprawdźmy już jednak pełnię możliwości tych nowości, które pobrano łącznie ponad 10 tysięcy razy. Moim zdaniem jednak ten wynik jeszcze zdecydowanie wzrośnie.

Czynna Niedziela 

Średnia ocena w Sklepie Play: 4,3

Wymagania: Android 4.2+ lub iOS 10+

Od razu po wejściu w biało - zielony program, ujrzymy bardzo prosty wybór interesujących nas lokalizacji. Na górze możemy wybrać, czy interesują nas obiekty związane z zakupami, rozrywką i sportem, gastronomią czy może szukamy stacji paliw. Poniżej wyświetli się najbliżej znajdujące się miejsce handlowe w naszej okolicy. W tej karcie zobaczymy również, do jakich kategorii ono należy. Pozwala to szybko zorientować się w naszej okolicy.

W drugiej karcie aplikacji mamy mapę z naszą lokalizacją. Możemy ją odświeżyć, dodać nowe miejsce z informacjami o nim, a poniżej wyświetla się przewijana lista ze wszystkimi miejscami. Wyjątkowo prosta aplikacja w nawigacji, którą od razu zrozumie w obsłudze każdy użytkownik. W trzeciej zakładce zobaczymy nasze ulubione sklepy. Całość została odpowiednio zbalansowana, choć w mniejszych miejscowościach nie znajdziemy jeszcze wszystkich sklepów. Ta jednak wada wkrótce zniknie, o co zadba sama społeczność.

Pobierz: Google Play | App Store

Dni Bez Handlu - Wolne Niedziele

Średnia ocena w Sklepie Play: 4,7

Na początek wypada napisać coś na temat samego interfejsu. Całość została zachowana w biało - fioletowej kolorystyce i zdecydowanie jest przejrzysta w obsłudze. Doceniam tu prostotę. Na ekranie głównym aplikacji wyświetla się u góry data, dzień tygodnia, a poniżej nich zobaczymy, czy sklepy są otwarte czy też wprost przeciwnie. Mniej więcej w połowie wyświetlają się informacje na temat kolejnej niedzieli oraz dnia, w którym zakupów nie będziemy mogli zrobić. Najważniejsze rzeczy zgromadzone w jednym miejscu.

Na samym dole znajdziemy przyciski do konkretnych sekcji. W drugiej pojawił się cały kalendarz 2018 roku, w którym podejrzymy, czy w dany weekend sklepy będą normalnie czynne. Najważniejsze zakładka to ta trzecia. Na górze możemy wpisać konkretną nazwę miejscowości i po chwili pojawi się lista placówek handlowych w danym miejscu wraz z adresem oraz godzinami otwarcia. Nie zabrakło także mapki, pozwalającej łatwo i szybko trafić do celu. Tu istotną rolę odgrywają sami użytkownicy. Mogą dodawać nowe sklepy i podawać informacje o nich, a także potwierdzać lub zgłaszać te już wyświetlane.

Bardzo praktyczną opcją jest możliwość powiadamiania o wolnej od handlu niedziele 3 lub 1 dzień przed zamknięciem. Można również pobrać również same dane do naszego kalendarza na telefonie - moim zdaniem dobry i prosty w obsłudze wybór.

Rozwijający się segment

Obecnie w sklepach z aplikacjami możemy znaleźć sporo propozycji. O kolejnej, tj. Niedziele wolne od handlu, pisał niedawno Grzesiek, jednak widać, że dzisiaj opisywane są bardziej rozbudowane i funkcjonalne. Jestem ciekaw, która w ostatecznym rozrachunku okaże się najpopularniejsza.

Czy już korzystacie z jakiegoś programu do sprawdzania otwartych sklepów w wolne niedziele?

Pobierz: Google Play

źródło: Google Play (1), (2), informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: