Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Xbox

Oto oficjalne monitory do konsol Xbox Series X|S. HDMI 2.1 w standardzie

PW
Paweł Winiarski
4

Jedni podpinają konsole do telewizorów, inni do monitorów. Ci drudzy będą zainteresowani oficjalnymi ekranami do konsol Xbox Series X|S - HDMI 2.1 na pokładzie.

W ramach specjalnego programu "Designed for Xbox", Microsoft zawiązał współpracę z producentami monitorów - Philipsem, ASUS-em i Acerem. Na bazie wspólnych dwuletnich działań powstały monitory dedykowane konsolom Xbox Series X|S (oraz PC-tom, żeby było jasne). Pierwsze sprzęty mają trafić do sprzedaży latem tego roku.

Charakterystyczną cechą monitorów przeznaczonych do nowych konsol Xbox ma być odpowiednia plakietka informacyjna, ale to nie ona gra tu pierwsze skrzypce. Monitory będą posiadać złącze HDMI 2.1 oraz obsługiwać HDR i VRR - czyli w zasadzie wszystko, czego potrzebują nowe Xboksy. Pokazano już trzy konkretne modele.

Philips Momentum 559M1RYV 55”

Nie wiem kto stawia na biurku 55-calowy monitor, dla mnie to raczej telewizor, ale niech będzie. Za sferę audio odpowiedzialne jest Bowers & Wilkins, sprzęt posiada podświetlenie Ambiglow, rozświetli więc ścianę za monitorem w kolorach takich samych, jak te wyświetlane na ekranie. Mamy tu rozdzielczość 4K, 120 Hz z AMD FreeSync Premium Pro, HDR z wysokim kontrastem i certyfikatem VESA Certified DisplayHDR 1000. Monitor ma kosztować 1599,99 dolarów. Przy prostym przeliczeniu, czyli bez podatku to nieco ponad 6 tysięcy złotych.

ASUS Strix Xbox Edition Gaming Monitor XG43UQ 43”

Mniejsza propozycja to monitor z serii Asus Strix. 43 cale, 4K UHD, czas reakcji 1 ms, obsługa AMD FreeSync Premium Pro, 120Hz przez HDMI 2.1, 90% pokrycie palety barw DCI-P3, certyfikat DisplayHDR 1000. Cena nie została na razie ujawniona.

Acer Xbox Edition Gaming Monitor XV282K KV 28”

Acer przygotował natomiast xboksowe 28 cali z 4K i 120Hz przez HDMI 2.1. Responsywność na poziomie 1 ms i certyfikat VESA DisplayHDR 400. Do tego AMD FreeSync Premium Pro oraz Acer VisionCare 3.0. Cena to 949,99 dolarów (około 3600 zł) - monitor trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

Za 64,99 dolara (250 zł) będą natomiast sprzedawane certyfikowane przewody HDMI 2.1 (Certified Active Ultra High Speed HDMI Cable). Na razie mają trafić do Amazona i Wallmarta w wybranych krajach.

Monitorów z zieloną plakietką ma być w przyszłości więcej.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: