Polska

Oto nowa Gazeta.pl z nowym logo!

Grzegorz Marczak
Oto nowa Gazeta.pl z nowym logo!
46

Jest już późno w nocy ale postanowiłem opisać wam premierę nowej wersji Gazeta.pl. Wprawdzie widziałem ją już wcześniej ale opisywanie czegoś czego nie mogę pokazać moim zdaniem mija się z celem. Gazeta to dla mnie główny portal informacyjny choć tak naprawdę najwięcej czytam treści z Wyborcza.pl...

Jest już późno w nocy ale postanowiłem opisać wam premierę nowej wersji Gazeta.pl. Wprawdzie widziałem ją już wcześniej ale opisywanie czegoś czego nie mogę pokazać moim zdaniem mija się z celem.

Gazeta to dla mnie główny portal informacyjny choć tak naprawdę najwięcej czytam treści z Wyborcza.pl. Na Gazetę wpadam jednak regularnie aby zobaczyć na szybko newsy z Polski i ze świata.

Agora dawno nie odświeżała swojego portalu i w porównaniu do konkurencji stawał się on coraz bardziej olschoolowy. Teraz jednak się to zmieniło, nadrabiają straty.

Wszystko co nowego na stronie głównej zaczyna się od nowego loga. Bardziej nowoczesnego w którym użyto nowego fontu i tylko wielkich liter. Dobrze też nawiązuje on poprzednich logotypów dzięki czemu widzimy postęp a nie rewolucje.

https://www.youtube.com/watch?v=6VnF9ZRfcE4&list=UUq39sAPBYuh950-vX0VQVrg

To co przede wszystkim rzuca się w oczy jeśli chodzi o stronę główną portalu to jej szerokość i duże zdjęcia. Przypomnijmy, że w czasach monitorów o wysokiej rozdzielczości nie trzeba już robić stron internetowych które na Full HD wyglądają jak wąski pasek na środku ekranu. Do tego trzeba też postawić na różnego rodzaju media. Dobre zdjęcie sprzedaje często temat lepiej niż nawet najbardziej wyrafinowany tytuł. Ponieważ portale swój głównej ruch zawdzięczają stronie głównej dlatego właśnie to ona powinna najlepiej jak to możliwe eksponować treści.

Gazeta swoim nowym layoutem dostosowuje się dobrze do obecnych trendów. Jest przejrzyście, pozbyto się wszelkich zbędnych dodatków, bałaganu w bocznych elementach serwisów. Sekcje tematyczne wyglądają czysto i porządnie. Podtytuły sekcji dobrze też nawiązują do nowego logotypu.

Nowa Gazeta została pozbawiona możliwości przesuwania sekcji zgodnie z naszymi preferencjami ale za to są one poukładane według ich priorytetów. Dzięki temu wszystkie plotkarskie śmieci czy też treści z takich cudactw jak Desery są na samym dole - tam gdzie bardzo rzadko bywam:)

Agora nie zdecydowała się natomiast na wprowadzenie responsywności. Mają aplikacje mobilne, wersje mobilne więc RWD jest im nie potrzebne i dobrze rozumiem taką decyzję. Tak naprawdę RWD oznacza dużo różnego rodzaju problemów dla dużego wydawcy. Problemów których unika się właśnie poprzez dedykowane strony mobilne czy aplikacje.

Nową wersję Gazeta.pl powinno nam się też łatwiej czytać. Blok z linkami tekstowym został przeniesiony na prawą stronę i jest on dużo bardziej czytelny niż to było w dotychczasowej wersji. Do tego zdjęcia po lewej stronie dobrze uzupełniają całość sekcji.

Dziwi mnie natomiast dość skromne wyróżnienie Video w Gazeta.pl. Za skromne moim zdaniem jak na wartość video w dzisiejszym internecie. Ta sekcja powinna być dużo większa a treści dużo lepiej eksponowane.

Podsumowując. Agora nadrobiła straty do konkurencji z dobrą nową odsłoną Gazeta.pl. Brak ekspansywności nie jest moim zdaniem wadą a resztę zmian odbieram pozytywnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot