Nokia

Oto Nokia Lumia 820 - oferująca wymienne obudowy, bezprzewodowe ładowanie i Windows Phone 8.

Konrad Kozłowski
Oto Nokia Lumia 820 - oferująca wymienne obudowy, bezprzewodowe ładowanie i Windows Phone 8.
16

Drugim pokazanym dzisiaj modelem jest Nokia Lumia 820. Podczas prezentacji nie poświęcono jest zbyt wiele czasu, nie znaczy to jednak by telefon nie był co najmniej intrygujący. Co jeszcze ma do zaoferowania Nokia Lumia 820? Ekran o przekątnej 4,3, który oferować będzie rozdzielczość WVGA, czyli...

Drugim pokazanym dzisiaj modelem jest Nokia Lumia 820. Podczas prezentacji nie poświęcono jest zbyt wiele czasu, nie znaczy to jednak by telefon nie był co najmniej intrygujący. Co jeszcze ma do zaoferowania Nokia Lumia 820?

Ekran o przekątnej 4,3, który oferować będzie rozdzielczość WVGA, czyli 800×480 pikseli. Wewnątrz znajdziemy też obecny w Lumii 920 procesor SnapDragon S4 z dwoma rdzeniami oraz 8 gigabajtów pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć za pomocą kart microSD. Tutaj również zastosowano aparat o rozdzielczości 8 megapikseli, jednak brakuje informacji by korzystał on z technologii PureView.

Jak wspomniałem również ten model obsługiwać będzie bezprzewodowe ładowanie, które niezwykle eksponowane było podczas prezentacji drugiego z modeli. Nie zabrakło także modułu NFC. Dostępnych ma być kilka wariantów kolorystycznych tylnej obudowy, między innymi: czerwony, fioletowy, szary, biały czy czarny. Oczywistością jest obecność systemu Windows Phone 8.

Nokia Lumia 820 wyraźnie jest modelem z niższej półki cenowej, jednak cieszy mnie fakt zastosowania technologii bezprzewodowego ładowania, która wydaje się być czymś, co Nokia pragnie uznać za codzienność dla użytkowników smartfonów, a nie luksus. Wiadomo, że dostępne będą dwie wersje, a jedna z nich ma współpracować z sieciami LTE.


http://youtu.be/aIYm07ACkjU

Oficjalna strona modelu.

A jak Wam podobają się pokazane dzisiaj modele?

Źródło, foto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NokiaLumiaWindows Phone 8