Mobile

Oto najlepsze smartphony roku 2013 według czytelników Antyweb

Grzegorz Marczak
Oto najlepsze smartphony roku 2013 według czytelników Antyweb
86

Czas podsumować nasze wybory najlepszego smartphona roku 2013. Wyniki naszej ankiety szczerze mówiąc trochę mnie zaskoczyły. Oddano ponad 3200 głosów wiec to całkiem niezła spora baza głosów i nie zła próba. I miejsce Wasze głosowanie wygrywa zdecydowanie iPhone 5S którego wskazało blisko 17%...

Czas podsumować nasze wybory najlepszego smartphona roku 2013. Wyniki naszej ankiety szczerze mówiąc trochę mnie zaskoczyły. Oddano ponad 3200 głosów wiec to całkiem niezła spora baza głosów i nie zła próba.

I miejsce

Wasze głosowanie wygrywa zdecydowanie iPhone 5S którego wskazało blisko 17% osób głosujących (541 punktów).

II miejsce

Drugie miejsce z 468 głosami zajął Google Nexus 5 (14,59%).

III miejsce

Na trzeci miejscu uplasował się HTC One otrzymując 415 głosów (12,9%).

Co ciekawe iPhone 5S swoim wynikiem pobił Samsunga, Sony, HTC czy Nokię nawet gdyby policzyć sumy modeli poszczególnych firm. Na przykład Sony w zestawieniu miało Z1 i Xperia Z Ultra. Sumując głosy obu urządzeń otrzymujemy 472 punkty versus iPhone 5 który otrzymał 541 głosów.

Ciekawe w zestawieniu wygląda też walka o czwartą pozycję. Konkurowały o nią takie smartphony jak LG G2, Lumia 1020, Note 3 i Xperia Z1. Ostatecznie z wynikiem 297 głosów wygrał telefon od Nokii.

Jak interpretować powyższe wyniki? Najwiekszym przegranym w naszej ankiecie wydaje się być Samsung z swoim flagowym modele Galaxy S4. Przypomnę, że w zeszłym roku w taki samym głosowaniu Galaxy S3 zmiażdżył iPhona 5 osiągając blisko 28% wszystkich głosów. Teraz osiągnął niecałe 7%.

Cieszy mnie wysoka pozycja HTC, firmy która zdecydowanie robi dobre jakościowo urządzanie ale niestety nie posiada takich jak konkurencja zasobów na reklamę i marketing. Mimo to jak widać użytkownicy potrafią docenić dobry sprzęt.

Zastanawia mnie natomiast pozycja iPhona. Telefon, który oczywiście technologicznie w czołówce, ale tak naprawdę nie pokazał nic specjalnie nowego niż w wersji sprzed roku. Widać jednak, że marka robi swoje i niezależnie od tego czy jest ona mniej lub bardziej innowacyjna to jednak cieszy się olbrzymim zaufaniem wśród klientów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu