Felietony

Oto jak wygląda Iplex w TV Panasonic - powiem wam też dlaczego nie ma Onetu

Grzegorz Marczak
Oto jak wygląda Iplex w TV Panasonic - powiem wam też dlaczego nie ma Onetu
9

Wczoraj Panasonic pokazał podczas konferencji prasowej nowe źródło filmów dla swoich Telewizorów. Jest nim serwis Iplex.pl, o którym jakiś czas temu było głośno ze względu na zniesienie opłat za możliwość oglądania pełnometrażowych filmów. Przypomnę też, że Panasonic ostatnio zintegrował swój system...

Wczoraj Panasonic pokazał podczas konferencji prasowej nowe źródło filmów dla swoich Telewizorów. Jest nim serwis Iplex.pl, o którym jakiś czas temu było głośno ze względu na zniesienie opłat za możliwość oglądania pełnometrażowych filmów. Przypomnę też, że Panasonic ostatnio zintegrował swój system również polsatowską ipla.tv, dzięki czemu dość pokaźna baza filmów VOD dostępna jest teraz za pośrednictwem w telewizorach tej firmy.

Panasonic robi więc kolejny dobry ruch jeśli chodzi o VOD w telewizorach (wykorzystując potencjał swojej platformy VIERA Cast, o której pisałem już wcześniej na blogu) i daje dobry argument tym, którzy zastanawiają się który telewizor kupić. Myślę, że iplex, który niestety znalazł się w cieniu dużych graczy też ma szanse przebić się wreszcie ze swoją ofertą.Do pełnego sukcesu brakuje jeszcze Onetu i jego bazy VOD. Rozmawiałem z rzecznikiem Onetu na ten temat i oto czego się dowiedziałem. Onet na chwilę obecną w tym obszarze skupia się na swojej podstawowej działalności czyli VOD w sieci.

Owszem są też plany aby VOD Onetu znalazło się w telewizorach ale nie sądzę aby stało się to szybko ponieważ Onet podchodzi do tego zagadnienia przez pryzmat biznesowy patrząc na potencjalne korzyści i jednocześnie koszty takiej inicjatyw (brak standardów jeśli chodzi o interfejsy, format nagrań itp).

Pragmatyzm ten jest w przypadku tak dużej firmy jak Onet zrozumiały. Wizerunkowo z pewnością wejście do telewizorów jest bardzo dobrym ruchem, ale trzeba też zadbać o to aby wysiłek wkładany w tego typu przedsięwzięcie był sensowny z ekonomicznego punktu widzenia.

Na razie VOD w Polsce nie jest moim zdaniem kategorią na której da się zarobić duże pieniądze . I prawdopodobnie najwięcej na VOD zarabia się nadal na reklamach a nie na sprzedaży treści premium.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onetVoDiplaiplexpanasonic