Android

Google wprowadza oszczędzanie danych do telewizorów z Android TV

Paweł Winiarski
Google wprowadza oszczędzanie danych do telewizorów z Android TV
5

Na szczęście nie mam problemu z limitami transmisji danych, ale przez rok miałem w domu internet z takimi ograniczeniami - doskonale wiem więc jaki to ból. Google wychodzi naprzeciw i pomoże zaoszczędzić gigabajty.

Google lubi indyjski rynek, od jakiegoś czasu oferuje więc usługi oszczędzające dane, która są tam podobno dość drogie. Android sam w sobie posiada mechanizm Data Saver od 2016, Google postanowiło wprowadzić go również do telewizorów napędzanych Android TV, na razie tylko w Indiach - zauważono bowiem, że coraz więcej osób w tym kraju korzystas z tej własnie platformy w swoich ekranach.

Data Saver ma redukować transmisję danych, co przełoży się na oglądanie materiałów na tyms amym pakiecie do trzech godzin więcej. Idealne rozwiązanie dla osób z ograniczonymi pakietami, które nie chcą być widzami drugiej kategorii, czy w ogóle drastycznie ograniczać możliwości oglądania na telewizorze materiałów z sieci. Dostaną też specjalnie alerty dotyczące zużytych danych, które poinformują, że pakiet zaraz się skończy.

Funkcja została zaprojektowana w zamyśle właśnie dla widzów w Indiach, ale jest szansa na to, że zostanie wprowadzona również w innych rejonach świata. Indie dostaną Data Saver już w najbliższych tygodniach, nie ma niestety jeszcze żadnej informacji kiedy funkcja pojawi się w innych krajach, choć ma się pojawić.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu