10

Osadzanie map już dostępne w nowych Mapach Google

Nie tak dawno, bo pod koniec września tego roku dzieliłem się z Wami nowym serwisem Addy, pozwalającym na tworzenie map z naszą lokalizacją. Mapy te były ładnie przygotowane, opisane i udostępniane w postaci linku. Brakowało opcji osadzania map, dopiero niedawno została udostępniona. Pod tamtym wpisem sugerowaliście, że nadal można osadzać mapy Google, ale były to […]

Nie tak dawno, bo pod koniec września tego roku dzieliłem się z Wami nowym serwisem Addy, pozwalającym na tworzenie map z naszą lokalizacją. Mapy te były ładnie przygotowane, opisane i udostępniane w postaci linku. Brakowało opcji osadzania map, dopiero niedawno została udostępniona.

Pod tamtym wpisem sugerowaliście, że nadal można osadzać mapy Google, ale były to mapy ze starej wersji i trzeba było się trochę naklikać, by to uzyskać. Od teraz (chyba od teraz, jakoś umknęła mi w sieci informacja o wprowadzeniu tej funkcji), opcja ta jest już dostępna w nowych mapach i w każdym momencie przeglądania ich możemy skorzystać z opcji umieszczenia jej w dowolnym miejscu w sieci.

umieszczenie

Wystarczy kliknąć w koło zębate u dołu ekranu, wybrać wielkość okna (są też niestandardowe rozmiary) i skopiować kod do wklejenia na stronę, bloga czy gdzie tam chcemy ją umieścić.

Zauważyłem też, że zniknął zupełnie górny pasek, teraz menu kontaktu wyświetla się na mapie.

hfhfgh

Średnio to będzie wygodne, ale chyba można się przyzwyczaić:)