e-sport

Polska organizacja esportowa PACT zmienia nazwę

AJ
Artur Janczak
3

Dzisiaj chcemy Wam przekazać dobrą informację na temat jednej z polskich organizacji. Mistrza Polski w Rainbow Six i wicemistrz ESL Mistrzostwa Polski CS:GO Sezon 17 doczekał się zmiany nazwy. ACTINA, dotychczasowy sponsor tytularny oraz PACT poinformowały, że doszło do przedłużenia i rozszerzenia współpracy między nimi. W ten oto sposób, po wspólnych ustaleniach drużyna będzie znana jako ACTINA PACT.

ACTINA i PACT

Jeśli powyższe dwie nazwy nic Wam nie mówią, to już spieszę z wyjaśnieniami. O ile PACT powinniście znać — w końcu to z nimi walczyła drużyna Team Kinguin podczas wielkiego finału ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO, tak jej sponsor może być mniej rozpoznawalny. ACTINA to polska marka sprzętu komputerowego dla segmentu biznesowego, domowego, a także gamingowego. Istnieje od 2001 roku, należy do ACTION S.A. i od wielu lat oferuje rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla instytucji wymagających ogromnych mocy obliczeniowych, w tym Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie.

 

Mała, lecz istotna zmiana

Mogłoby się wydawać, że inna nazwa zespołu to nic wielkiego. W końcu nie jest to pierwszy przypadek. Tutaj jednak całość jest ukoronowaniem świetnej współpracy z wymienionymi podmiotami. Ich drogi zeszły się 3 sierpnia 2018 i od tamtej pory udało się zrealizować wiele różnych projektów. Jednym z nich było utworzenie linii komputerów skierowanych do graczy ACTINA by PACT. Sprzęt jest dedykowany zarówno dla profesjonalistów, jak i tych, którzy lubią spędzić z danym tytułem kilka godzin w weekend. Zawodnicy PACT sami przetestowali wszystkie maszyny i rekomendują je. Gracze odnieśli już poważne sukcesy w kraju, więc raczej wiedzą, co polecają. Oczywiście, na omawianym partnerstwie zyskała również sama organizacja.

Rozpoczęcie współpracy z ACTINA pozwoliło nam rozwinąć skrzydła jako organizacji. Dzięki niej mogliśmy pozyskać dwie kolejne drużyny, które skutecznie rywalizują w europejskich rozgrywkach ZULA (Proleague), Rainbow Six (Challenger). Jednym z głównych celów w 2019 roku jest utrzymanie tendencji wzrostowej we wszystkich drużynach i walka o najwyższe cele zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nie zwalniamy tempa i intensywnie działamy nad wdrożeniem dywizji League of Legends oraz aktywacji kilku dużych i innowacyjnych projektów wspólnie z ACTINA. W tym momencie nie mogę zdradzać szczegółów, lecz obiecuję, że już niebawem będzie o nas jeszcze głośniej. – mówi Marcin Kurzawski, właściciel PACT.

Mistrz i wicemistrz Polski

W czasie nawiązania współpracy PACT poczyniło kilka poważnych sukcesów. Mowa tutaj o zdobyciu tytułu Mistrza Polski w Rainbow Six i srebrnego medalu w ESL Mistrzostwa Polski CS:GO Sezon 17. Oprócz tego zespół dał o sobie znać, na arenie międzynarodowej występując, chociażby podczas ćwierćfinałów turniejów Dreamhack Winter w Szwecji, czy Cross Border Esports w Danii. Doprowadziło to również do rozwoju infrastruktury i umocnienia pozycji w kraju. Dziś PACT jest jedną z czołowych marek esportowych w Polsce. Zmiana nazwy formacji pozwoli na jeszcze lepsze promowanie partnera, który teraz staje się integralną częścią organizacji.

Kiedy rozpoczynaliśmy naszą współpracę, wiedzieliśmy, że musimy wyróżnić się na tle konkurencji. Dokonaliśmy dogłębnej analizy rynku i zebraliśmy informacje od samych graczy. Poskutkowało to utworzeniem linii komputerów Actina by Pact. Wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom użytkowników zarówno pod kątem wydajności, jak i zoptymalizowanej ceny. Patrząc po wynikach, mogę śmiało powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces! W tak krótkim czasie Actina — podczas najgorętszego sezonu, jakim jest listopad — została liderem sprzedaży w kategorii komputerów stacjonarnych na najpopularniejszej platformie handlowej Allegro. - podsumowuje Michał Miłkowski, Dyrektor Działu Komponentów i marki Actina, Action S.A.

Miło przekazuje się tego typu informacje. Zarówno zawodnicy, jak i ich organizacje ciężko pracują na wszystkie wyniki. Kiedy zostają one docenione i przekształcają się w tego typu przedsięwzięcia, to można tylko gratulować i wspierać. PACT udowodniło, że stać ich na wiele i na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wysoko postawili sobie poprzeczkę i będę przyglądać się wszelkim poczynaniom. Arena lokalna to jedno, ale liczę, że na świecie więcej osób usłyszy o rodzimej organizacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: