Telekomy

Orange Światłowód od dziś z prędkością 1Gb/s, również bez "lojalki"

GU
Grzegorz Ułan
76

Wróciłem właśnie z konferencji prasowej, na której Orange ogłosił znaczne przyspieszenie swoich światłowodów w najdroższej opcji, która do tej pory oferowała prędkość do 600 Mb/s za 69,99 zł. Od dziś, klienci którzy z niej korzystali będą mieli zwiększoną prędkość do 1Gb/s, bez zwiększania opłat.

To pierwsza tego typu oferta w Polsce, wprawdzie wczoraj UPC ogłosiło wprowadzenie podobnej oferty z 1Gb/s, ale w przedsprzedaży dopiero i tylko dla mieszkańców Warszawy. Orange udostępnił taką prędkość wszędzie tam, gdzie do tej pory był dostępny internet z prędkością do 600 Mb/s na obszarach, gdzie rynek szerokopasmowego internetu został zderegulowany m.in. Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Zielonej Góry, Łodzi, Ostrołęki, Białegostoku czy Gniezna. W sumie blisko 1,7 mln gospodarstw domowych z 71 gmin w Polsce.

Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska:

Idziemy o krok dalej, pełniej wykorzystując możliwości technologiczne, jakie daje nam światłowód. Oferujemy naszym klientom – po raz pierwszy w Polsce na taką skalę – prędkość sięgającą 1 Gb/s. Światłowód nigdy jeszcze nie był tak szybki, ale i tak wygodny. Wprowadzamy również na rynek nową generację Wi-Fi – inteligentne Wi-Fi, które zapewnia nową jakość korzystania z domowej sieci. Wi-Fi podąża za nami po całym domu, automatycznie wybierając najlepszy sposób połączenia. Wszystko po to, by każdy z domowników mógł jak najpełniej korzystać z możliwości światłowodu – oglądać telewizję w najwyższej jakości, pracować, komunikować się ze znajomymi - płynnie i bez zakłóceń.

Ponadto Orange ogłosił wprowadzenie nowej usługi Orange Smart Wi-Fi, dzięki której użytkownicy światłowodów w większych domach będą mogli zapewnić sobie taki sam zasięg internetu w każdej jego części. Niezbędne tu będzie posiadania FunBox 3.0 oraz nowego urządzenia Smart Wi-Fi Box, które po połączeniu się z naszym modem wzmocni i rozszerzy zasięg WiFi w domu. Całą konfiguracje wraz z wyborem idealnego miejsca w domu Smart Wi-Fi Box przeprowadzimy z poziomu aplikacji mobilnej Mój FunBox.

Obydwa urządzenia monitorują jakość połączeń Wi-Fi w domowej sieci i płynnie przełączają sprzęt używany przez domowników (smartfony, laptopy) do tego punktu dostępu, który w danym miejscu zapewnia lepsze parametry transmisji. Dzięki temu poruszając się nie trzeba ręcznie wyszukiwać sieci Wi-Fi, by skorzystać z szybszego internetu – Orange Smart Wi-Fi zrobi to za nas. Darmowa aplikacja Mój FunBox dodatkowo wskaże najlepsze miejsce dla Smart Wi-Fi Box i przeprowadzi przez proces instalacji.

Jaki koszt? Urządzenie Smart Wi-Fi Box będzie udostępniane na zasadzie dzierżawy i można je zamówić w dowolnym momencie trwania umowy, podobnie z niego zrezygnować. Na dziś, do 9 listopada miesięczny koszt dzierżawy wynosić będzie w promocji 4,99 zł miesięcznie.

Ostatnią nowością ogłoszoną na konferencji była opcja zamówienia Światłowodów bez długoterminowej umowy. Można je zamówić i korzystać ile się chce i w każdej chwili zrezygnować, oczywiście z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Cenny są w tym przypadku o 20 zł miesięcznie wyższe od standardowej oferty, czyli za światłowód do 100 Mb/s (również do 10, 20, 80 Mb/s) zapłacimy 59,99 zł, do 300 Mb/s - 69,99 zł i za 1 Gb/s 89,99 zł. W przypadku, gdy mieszkamy w zabudowie jednorodzinnej trzeba pamiętać też o dodatkowej opłacie 14,99 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile