Mobile

Orange Polska daje nawet 200 GB do wykorzystania na zdalną naukę

Krzysztof Kurdyła
Orange Polska daje nawet 200 GB do wykorzystania na zdalną naukę
5

Jak poinformowało nas biuro prasowe sieci Orange, ruszyła specjalna akcja tej firmy, wspierająca wszystkich tych,którym przyszło uczyć się w domu. W jej ramach Orange Polska oferuje dostęp do usługi Flex na najbliższe 2 miesiące za złotówkę miesięcznie. Uczniowie i rodzice chcący skorzystać z tej promocji otrzymają nawet do 200 GB do wykorzystania. 

Promocja jest skierowana dla nowych klientów, dotychczasowi klienci Orange Flex otrzymają niedługo inne, przygotowane specjalnie dla nich rozwiązanie. Pierwszym krokiem aby otrzymać dostęp do internetu w ramach tej usługi będzie ściągnięcie aplikację Orange Flex ze sklepu Play lub App Store. Po jej uruchomieniu pojawi się opcja wyboru planu internetowego, gdzie można wybrać do 100 GB miesięcznie. Następnie musimy uzyskać nowy numer telefonu lub przenieść aktualnie posiadany, który zostanie automatycznie zarejestrowany w aplikacji. Na koniec, w oknie wyboru płatności musimy wpisać kod promocyjny EDUFLEX i aktywować całą usługę.

Należy pamiętać, że Orange będzie weryfikowało czy użytkownik spełnia warunki promocji. W trakcie pierwszego miesiąca obowiązywania promocji użytkownik zostanie poproszony o dosłanie:

  • numeru legitymacji w przypadku uczniów
  • potwierdzenia zatrudnienia w przypadku nauczycieli.

Z internetu będzie można korzystać na smartfonie, tablecie lub komputerze. Usługa wspiera technologię eSIM, na urządzeniach obsługujących tę technologię aplikacja sama uaktywni tę opcję. Pozostali użytkownicy będą musieli zamówić tradycyjną kartę SIM, która zostanie za darmo dostarczona kurierem. Wyjątkiem są użytkownicy którzy przeniosą się do Flex z innych usług Orange lub nju, w ich przypadku ich stara karta zadziała z nową ofertą.

Uzasadnienie całej akcji wygłosił Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska:
– Rozumiemy, że w tym trudnym czasie dostęp do internetu jest niezbędny, szczególnie w przypadku uczniów, studentów i nauczycieli, którzy rozpoczęli w pełni zdalną naukę. Dlatego przez dwa miesiące będą mogli korzystać z nawet 200 GB internetu za symboliczną złotówkę miesięcznie. W ten sposób chcemy wesprzeć równy dostęp do edukacji i wysiłki państwa związane z organizacją życia publicznego w czasie zagrożenia koronawirusem.

Jak podało Biuro Prasowe, dla zainteresowanych udostępniony został już regulamin promocji, z którym można zapoznać się na oficjalnej stronie usługi www.flex.orange.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu