Telekomy

[Aktualizacja] Potężna awaria Orange. Problemy z Google, Steam czy HBO

AL
Albert Lewandowski
25

Pierwsze informacje o problemach z internetem w Orange zaczęły pojawiać się po 21 w środę 19 czerwca 2019. Niestety, kłopoty te nie ustały i finalnie sporo osób nie może połączyć się również z usługami Google i innymi.

Jak duża jest awaria Orange? Kiedy zostanie naprawiona?

Na poniższej mapie możecie zobaczyć, jaki obszar Polski został dotknięty problemem (stan na 22:10, 19.06.2019). W zasadzie prawie każde miasto w naszym kraju jest obecnie w słabej sytuacji i mało prawdopodobne, aby bardzo szybko udało się naprawić tą awarię. Niektórzy klienci zaczęli skarżyć się na to, że nie mogą korzystać z usług internetowych, w tym tych od Google, jak np. Youtube; Spotify, Steam, Twitter, PlayStation Network czy HBO. W naszej redakcji o całej sprawie poinformował Paweł, który ma nieprzyjemność testować problemy operatora na własnej skórze.

Przeczytaj również: Szybszy światłowód od Orange.

Oczywiście kontakt z biurem obsługi klienta jest obecnie utrudniony. Trudno dziwić się, skoro wiele osób jest zaniepokojonych taką sytuacją i chcą się dowiedzieć, jak to będzie rozwiązanie. Sprawę rozjaśnił rzecznik Orange Polska, Wojtek Jabczyński, który napisał, że problem dotyczy awarii łączy za granicą i przez to ich użytkownicy mogą mieć problem z załadowaniem części stron internetowych

W przypadku pojawienia się nowych wiadomości na ten temat, artykuł zostanie niezwłocznie zaktualizowany.

Sprawdź też: Orange Flex.

Aktualizacja

Około godziny 23:05 Wojtek Jabczyński poinformował wszystkich o zakończeniu awarii. Na razie wszystko wskazuje na to, że problemy udało się skutecznie zażegnać.

źródło: @RzecznikOrange, Downdetector

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: