Telekomy

Już 200 tys. klientów wybrało Orange Flex. Wcale mnie to nie dziwi

Grzegorz Ułan
Już 200 tys. klientów wybrało Orange Flex. Wcale mnie to nie dziwi
49

Trzy lata temu Orange uruchomił swoją drugą po nju mobile submarkę - Orange Flex, ale dopiero ostatni rok pokazał skuteczne zmiany w ofercie, i w rezultacie podwojenie liczby klientów.

W zeszłym roku, po dwóch latach funkcjonowania Orange Flex ogłosił pierwsze 100 tys. klientów, a dziś z okazji trzecich urodzin podwoił tę liczbę w rok do 200 tysięcy aktywnych subskrybentów.

Oferta Orange Flex różni się od nju mobile, przynajmniej w wersji na abonament. Flex to bardziej oferta na kartę, nie ma tu okresu wypowiedzenia, rezygnujemy z niej równie szybko, co w ofercie na kartę. Jednocześnie jest bardziej przyjazna przy zmianie pakietu - na przykład przy zmianie planu z tańszego na droższy, możemy od razu korzystać z jego zawartości (większej paczki danych), a płatność pobierana jest za niego dopiero od nowego okresu rozliczeniowego.

Plany w Orange Flex
Opłata za plan w okresie rozliczeniowym (miesiąc) 25,00 zł 30,00 zł 35,00 zł 50,00 zł 80,00 zł
Pakiet GB do wykorzystania w Polsce 15 GB 30 GB 45 GB 80 GB 150 GB
Dostęp do 5G nie nie tak tak tak
Pakiet GB do wykorzystania w roamingu UE 3,48 GB 4,18 GB 4,88 GB 6,96 GB 11,14 GB
Połączenia z numerami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce i w roamingu UE
SMSy, MMSy w Polsce i w roamingu UE
Social Pass

Do wyboru mamy tu pięć planów, w tym trzy z dostępem do 5G, oferta zdecydowanie skrojona na potrzeby wielu klientów. Jednak to, co w moim odczuciu zdecydowało o znacznym przyspieszeniu zdobywania nowych klientów, to druga karta SIM z tym samym numerem telefonu, którą można włożyć do routera WiFi lub wirtualna e-SIM, z której można skorzystać w smartwachu lub innym urządzeniu ją obsługującym. Kosztuje to od jakiegoś czasu 0 zł, a wcześniej, jeśli mnie pamięć nie myli, kosztowało to 9 zł miesięcznie.

Myślę, że to zdecydowanie wzbogaciło ofertę Orange Flex i przyciągnęło te 100 tysięcy nowych klientów w ostatnim roku - nowe plany pojawiły się dopiero w marcu tego roku, więc nie mogły znacząco wpłynąć na tę ogólną liczbę klientów dziś.

Na co mogą liczyć od Orange na 3 urodziny? Są to trzy bonusy. Pierwszy to paczka transferu danych, wystarczy zdobyć kod do wpisania w aplikacji mobilnej Orange Flex - do odkrycia po zestrzeleniu w pół minuty 33 balonów w gierce na stronie głównej. Polecam ją uruchomić na smartfonie, na komputerze nie jest to proste.

Drugi prezent to 90 dni usługi Music Pass za darmo, a trzeci 50% zniżki na zakup słuchawek w sklepie Flex:

  • Oppo Enco Free2
  • realme Buds Air2
  • Xiaomi Redmi Buds3 Pro
  • Samsung Buds2

Źródło: blog Orange Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news