Polska

Orange Finanse – nowa usługa bankowa Orange i mBank

Grzegorz Ułan
Orange Finanse – nowa usługa bankowa Orange i mBank
32

Po T-Mobile przyszedł czas na Orange, by uruchomić w swojej ofercie usługi bankowe. T-Mobile zrobiło to we współpracy z Alior Bank, Orange za partnera ma mBank, z którym to dziś przedstawili na konferencji nową usługę Orange Finanse. Prawdę powiedziawszy dla Orange to po prostu kolejna usługa w o...

Po T-Mobile przyszedł czas na Orange, by uruchomić w swojej ofercie usługi bankowe. T-Mobile zrobiło to we współpracy z Alior Bank, Orange za partnera ma mBank, z którym to dziś przedstawili na konferencji nową usługę Orange Finanse.

Prawdę powiedziawszy dla Orange to po prostu kolejna usługa w ofercie i to bardziej mBank ma tu dużo do ugrania. Orange oferuje bowiem duży potencjał, jakim jest baza klientów i sieć sprzedaży, co z kolei przekłada się na dodatkową grupę do przejęcia, właśnie dla tego banku.

Hasłem przewodnim podczas prezentacji było "wystarczy, że masz telefon". To obiecywało połączenie potencjału sieci komórkowej i usług bankowych bez konieczności wycieczek do oddziału banku i podpisywania ton papierów, by móc założyć konto, nie mówiąc o dodatkowych usługach.

W moim banku uruchomienie bankowości elektronicznej wymagało wizyty w swoim oddziale banku (nie mogłem tego zrobić w jakimkolwiek innym tego samego banku), a podobna procedura czeka mnie w przypadku sparowania aplikacji mobilnej z moim kontem bankowości internetowej.

Tutaj rzeczywiście wystarczy sam telefon, procedurę zakładania możecie obejrzeć na filmie na koniec wpisu. Ale sprawdźmy teraz, co najważniejsze w tym wszystkim, czyli jakie są opłaty? Generalnie wszystko, co potrzebne do obsługi konta bankowego mamy za darmo, czyli prowadzenie konta, przelewy czy bankomaty w kraju, jak również karta debetowa.

To chyba dobra wiadomość dla wszystkich, którzy na szybko potrzebują założyć konto, pierwsze czy też kolejne i chcą bez dodatkowych kosztów korzystać z niego. Omawiano też dodatkowe bonusy, pakiety korzyści czy promocyjne oprocentowanie oszczędności, ale pominę to w swoim opisie, każdy zainteresowany może zerknąć na stronę oferty, gdzie dogłębnie to opisano.

Przejdźmy teraz jeszcze do aplikacji mobilnej, osobiście byłem zainteresowany tym, jak rozwiązano tu przelewy na numer telefonu.

Podczas prezentacji zademonstrowano właśnie to od początku do końca. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Po wybraniu przelewu na numer telefonu i wysłaniu określonej kwoty, odbiorca praktycznie od razu otrzymał informację o przelanej kwocie, nadawcy i w przypadku, gdy również posiada konto w Orange Finanse, potwierdzenie automatycznego zaksięgowania środków.

Aplikacja mobilna dostępna jest w tej chwili dla Androida i iOS, na pytanie, co z WP? Zebrani otrzymali dość pokrętną odpowiedź, podejrzewam, że potrwa to dość długi czas.

Dla kogo nowa usługa? Powiem szczerze, że to nie jest to, co przekonuje akurat mnie do zmiany swojego banku, w którym jestem już chyba 16 lat. Może jako dodatkowe konto, z uwagi na brak opłat, ale w szczególności dla osób, które dopiero założenie takiego konta mają przed sobą, propozycja Orange Finanse wydaje się szyta na miarę.

W chwili obecnej usługa skierowana jest dla klientów indywidualnych, firmy otrzymają taką możliwość "jeszcze w tym roku".

Utworzenie konta w aplikacji mobilnej:

Pierwsza reklama promująca nową usługę:

Strona główna Orange Finanse.
Aplikacja mobilna dla Androida.
Aplikacja mobilna dla iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu