Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Akcja Partnerska

Oral-B Genius 10 000 to elektryczna szczoteczka do zębów, która nauczy cię jak zadbać o higienę jamy ustnej

Kamil Świtalski
30

Elektryczne szczoteczki do zębów na stałe wpisały się już w krajobraz naszych łazienek. Efektywne i nowoczesne urządzenia pozwalają zadbać o higienę jamy ustnej dużo bardziej efektywnie, niż ich starsi, tradycyjni, bracia. Oral-B to marka, której z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Firma obecna od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia na rynku cały czas zaskakuje nas nowymi produktami. Ich oferta elektrycznych szczoteczek do zębów kończy się niesłabnącą popularnością. Ale producent nieustannie zaskakuje nas coraz to lepszymi modelami. Elektryczna szczoteczką do zębów Oral-B Genius 10 000 jest doskonałym dowodem na to, że dotychczas nie powiedzieli oni jeszcze ostatniego słowa.

 

Oral-B Genius 10 000: zestaw, który zaskakuje obfitością

W ostatnich latach kupując elektronikę zdążyliśmy przywyknąć do tego, że producenci rzadko kiedy zaskakują nas obfitością zestawów. Najczęściej wyglądają one nader skromnie, ba, już nawet papierowe instrukcje spotykamy tam coraz rzadziej. Oral-B Genius 10 000 to zestaw, który robi doskonałe wrażenie już od wejścia. Samo pudełko zwiastuje produkt premium, a co znajdziemy w środku?

 • pojemnik na końcówki szczoteczki z pokrywą ochronną;
 • etui podróżne z funkcją ładowania szczoteczki;
 • ładowarkę stacjonarną;
 • ładowarkę podróżną;
 • uchwyt na smartfona z przyssawką, którą łatwo można zamontować w łazience;
 • cztery różne końcówki
 • szczoteczkę elektryczną Oral-B Genius 10 000.

Jak widać — producenci nie oszczędzali i zadbali o to, by sprzęt był od razu gotowy do pracy. Co więcej: szczoteczka w pudełku jest naładowana, nie trzeba więc pierwszych kilkudziesięciu minut poświęcić na jej zasilenie.

Oral-B Genius 10 000: zamocuj uchwyt, ściągnij aplikację i myj zęby!

XXI wiek to czas, w którym wszystko ma swoją dedykowaną aplikację. To samo tyczy się elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B Genius 10 000 z modułem Bluetooth, za pośrednictwem którego się łączy. Uchwyt z zestawu jest banalnie prosty do zamontowania, bowiem wszystko opiera się na przyssawce, którą w mgnieniu oka udało mi się przyczepić do łazienkowych płytek. Mechanizm jest prosty, ale solidnie wykonany. Testowałem go z dwoma smartfonami: HTC U11 oraz iPhonem 7 — mimo że sprzęty te wyraźnie różnią się wielkością, z zamontowaniem i pewnością chwytu nie było najmniejszych problemów.

Dedykowana aplikacja Oral-B dzięki połączeniu Bluetooth, wbudowanej w smartfony kamerze oraz zestawowi czujników (m.in. nacisku, który pozwoli zadbać o kondycję dziąseł) w samej szczoteczce śledzi sposób w jaki użytkownik myje zęby, a później informuje go o progresie. Program pozwala śledzić progres związany z higieną jamy ustnej: nieustannie przygląda się temu jak myjemy zęby i w przypadku gdy omijamy jakieś obszary, informuje nas o tym. Ponadto jego twórcy przygotowali dla nas zestaw programów, skupiających się chociażby na ochronie wrażliwych dziąseł. Nie zabrakło także przypomnień o konieczności wyszczotkowania zębów, a także osiągnięć. Elementy grywalizacji trafiły także do użytkowników elektrycznych szczoteczek do zębów — i choć dla mnie wydały się znacznie mniej intrygującą funkcją niż opcja śledzenia własnego progresu, tamtejszych porad i porównań — jestem przekonany, że znajdzie swoich amatorów których zachęci do lepszego zadbanie o higienę jamy ustnej.

Warto jednak mieć na uwadze, że choć Oral-B Genius 10 000 posiada opcję łączenia ze smart urządzeniami z systemem Android oraz iOS, to jest ona w 100% opcjonalną. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by od razu po wyjęciu sprzętu z pudełka zamontować interesującą nas końcówkę i zacząć myć zęby!

Oral-B Genius 10 000: sześć trybów i cztery różne końcówki do wyboru!

Użytkownicy elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B Genius 10 000 mają do wyboru cztery różne końcówki: Cross Action, 3D White, Sensi Ultrathin oraz Floss Action, z czego pierwsze trzy dostępne są już w zestawie. Każda z nich jest autorskim rozwiązaniem firmy — i wszystkie oferują nieco inne podejście do tematu. Ale poza tym że w zależności do potrzeb każdego można wybierać końcówki (z mniej lub bardziej delikatnym włosiem, pod kątem, a także oferująca polerowanie i usuwające przebarwienia). Poza tym czeka tam na nas sześć trybów:

 • standardowe, codzienne, czyszczenie;
 • nadzwyczajne uczucie czystości;
 • delikatne czyszczenie, które pozwala zadbać ze szczególną ostrożnością o wrażliwe obszary;
 • polerowanie, które pozwoli wybielić zęby;
 • pielęgnacji dziąseł;
 • czyszczenia języka.

Każdy z nich nieco inaczej działa w zależności od końcówek — producent zadbał jednak o stosowne rekomendacje, które pozwolą użytkownikom dobrać odpowiedni zestaw. Szczoteczka Oral-B Genius 10 000 oferuje także ruchy pulsacyjne, które pozwolą jeszcze dokładniej umyć zęby — podobnie zresztą jak zawrotne 50 tysięcy ruchów, które urządzenie jest w stanie wykonać w ciągu minuty!

Oral-B Genius 10 000: idealnie sprawdzi się w domu i w podróży

Neutralny design stacji dokującej i samego urządzenia sprawiają, że idealnie wpasują się one w każde wnętrze — a zręcznie wykonany pojemnik na różne końcówki pozwoli mieć je zawsze pod ręką. Warto także dodać, że urządzenie dostępne jest w kilku wariantach kolorystycznych (poza widoczną bielą, są także: fiolet, złoto oraz czerń). Akumulator który znalazł się w elektrycznej szczoteczce do zębów Oral-B Genius 10 000 kiedy jest w pełni naładowany, to pozwala na około 40 minut ciągłej pracy — co przekłada się na kilkanaście dni standardowego mycia zębów bez konieczności sięgania po źródło zasilania.

Doskonałym uzupełnieniem zestawu jest etui podróżne. Posiada ono dedykowaną mu ładowarkę, a także wbudowany akumulator — przez co może posłużyć także jako podręczny power bank. Sprzęt jest dość pokaźnych rozmiarów, ale bez problemu zmieścimy tam elektryczną szczoteczkę Oral-B Genius 10 000 oraz dwie końcówki. Fajnym usprawnieniem jest wygospodarowane miejsce na niewielką podstawkę dla telefonu, która pozwoli nam skorzystać z aplikacji nawet w miejscach, gdzie nie mamy zamontowanego uchwytu.

Oral-B Genius 10 000: kompletny produkt, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników

Dostępność kilku różnych końcówek, sześć programów mycia, wsparcie mobilnej aplikacji i fantastyczna konstrukcja sprawiają, że Oral-B Genius 10 000 jawi się jako najlepsza elektryczna szczoteczka do zębów na rynku. Jeżeli chcecie zadbać o higienę jamy ustnej i poszukujecie uniwersalnego urządzenia, które pozwoli wam nie tylko dokładniej niż kiedykolwiek wyszczotkować zęby, ale także zadba o dodatkową motywację i pozwoli śledzić progres — to sprzęt, którego nie może u was zabraknąć!

Tekst powstał przy współpracy z firmą Oral-B

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: