Email

Opłacanie rachunków bezpośrednio z poziomu skrzynki e-mail dostępne już na Interii

GU
Grzegorz Ułan
14

Jeśli wykorzystujecie skrzynkę e-mail na Interii do przyjmowanie faktur od dostawców usług, z których korzystacie, od dziś będziecie mogli od razu po ich oczytaniu zapłacić z poziomu wiadomości email.

Interia poinformowała nas własnie o udostępnieniu użytkownikom swojej poczty e-mail nowej usługi Interia Rachunki. Nowa opcja pojawi się w menu poczty, w osobnym folderze o nazwie Rachunki. Do tego folderu będą dostarczane wiadomości e-mail z fakturami do opłacenia.

Małgorzata Koperek, szefowa Działu Poczty Interii:

Sposób użytkowania skrzynki zmienia się, a liczba maili tzw. transakcyjnych rośnie wykładniczo. Coraz częściej zastępujemy pękające w szwach teczki z „papierami”, kontem pocztowym, na którym przechowujemy umowy, potwierdzenia, a przede wszystkim faktury. To wyznacza drogę rozwoju naszych usług. Wierzymy, że bezpieczeństwo, dostępność, szybkość i prostota korzystania z naszej nowej usługi spotka się z uznaniem i zaufaniem naszych użytkowników.

Wiadomości z fakturami będą odpowiednio oznaczone jako nowe rachunki, już zapłacone lub dopiero do zapłacenia, opatrzone kwotą do zapłaty i terminem płatności, a samych płatności dokonujemy korzystając z przypiętego do wiadomości przycisku Zapłać. W przypadku, gdy termin płatności będzie się zbliżał, Interia dodatkowo powiadomi nas o tym i przypomni o konieczności rychłego uregulowania należności.

Rozwiązanie to opracowane zostało przez firmę BillBird ze wsparciem VISA, a płatności będą dokonywane za pośrednictwem Polskich ePłatności Online.

Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquirer CEE w Visa:

Każdego dnia tworzymy i rozwijamy rozwiązania, które umożliwiają szybkie, wygodne i bezpieczne płatności cyfrowe. Opłacanie rachunków bezpośrednio z poziomu skrzynki e-mailowej to jeden ze sposobów na to, by płatności stawały się coraz bardziej intuicyjne.

Sprawdziłem na swojej skrzynce e-mail na Interii - już ta usługa działa i można ją włączyć, dostając w zamian wersję premium bez reklam na miesiąc. Niestety nie działa jeszcze na darmowej poczcie bez reklam INT.pl, prawdopodobnie pojawi się ona tam dopiero w późniejszym terminie, po udostępnieniu jej najpierw wszystkim użytkownikom poczty bezpośrednio na Interii.

Źródło: Interia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: