Email

Nowe konto e-mail z prostym adresem na polskich portalach

GU
Grzegorz Ułan
32

Proste adresy w najpopularniejszych serwisach pocztowych na świecie, czyli Gmail czy Outlook, to już pieśń przeszłości, a nowych użytkowników internetu przybywa, więc gdzie założyć teraz prosty adres e-mail?

Można oczywiście próbować w zagranicznych serwisach typu Mail.com (mają 200 domen), ale jeśli ktoś chce koniecznie założyć w polskim serwisie, na naszych portalach można znaleźć ciekawe adresy i cały czas pojawiają się nowe.

Wiem, że skrzynki portalowe to siedlisko spamu i przesyłek reklamowych, ale zawsze można tu skorzystać z opcji założenia poczty e-mail na Onecie, Wirtualnej Polsce, Interii bądź na o2 i podpięcie jej do Gmaila, który znakomicie sobie radzi ze spamem.

Proste adresy email na Onet

Na Onecie w domenie op.pl ciężko będzie Wam znaleźć proste adresy, bo pamiętam ją sprzed kilkunastu lat, że była już dostępna razem z główną domeną. Nie wiem jak długo mają u siebie z kolei adres.pl, ale możecie spróbować pod tą domeną założyć prosty adres, którego nie trzeba będzie się wstydzić dołączyć na przykład do CV. Dobrze wygląda też domena opoczta.pl.

Proste adresy email na Wirtualna Polska/o2

Wirtualna Polska i o2.pl mają już wspólny system pocztowy i po założeniu konta na którymś z tych portali, możecie dodać do niego alias z takimi samymi końcówkami w obu serwisach. Oczywiście przy zakładaniu poczty na WP główny adres będzie w domenie wp.pl, a na o2 o2.pl, nie ma innej opcji czy wyboru innych domen, dopiero przy dodawaniu aliasów. Mają ich kilkanaście, z czego na przyjazny adres email nadają się przede wszystkim - mailplus.pl, ale i akceptowalnie prezentują się domeny - mixbox.pl, mailmix.pl i superbox.pl.

Proste adresy email na Interia/Int

Całkiem ciekawą propozycję ma Interia i to w dwóch wersjach. Pierwsza, dostępna na interia.pl z toną spamu i przesyłek reklamowych, druga na int.pl z darmową pocztą email, bez reklam i spamu.

Zacznijmy od Interii jednak, tutaj jakiś czas temu pojawiła się ciekawa darmowa opcja na własną subdomenę w domenie hub.pl, czyli możemy sobie założyć adres email w postaci - grzegorz@poczta.hub.pl lub grzegorz@ulan.hub.pl itd. Myślę, że tu jest mnóstwo kombinacji, jeśli w pozostałych domenach nie znajdziecie czegoś ciekawego dla siebie, na przykład w atrakcyjnej dość domenie intmail.pl. Jest jeszcze poczta.fm, ale też kilkanaście lat jest dostępna, więc pewnie wszystko już pozajmowane.

Na INT.pl z kolei, mamy inny zestaw domen do wyboru, oprócz głównej int.pl, która niekoniecznie musi być już wykorzystana maksymalnie na proste adresy, mamy też opcję stworzenia własnej subdomeny pocztowej z dużym prawdopodobieństwem dostępności zdecydowanie większej liczby kombinacji niż na Interii.

Jak nie polskie portale, to co jeszcze można wybrać? Na pewno mogę polecić jeszcze webmaila Protonmail, z którego sam korzystam oraz z Tutanota - niestety oba z ograniczeniem pojemności do 1 GB. Warto też przyjrzeć się Zoho Mail, a dla tych, którzy lubią trochę pokombinować polecam spróbować założyć darmową pocztę email we własnej domenie, właśnie przy wykorzystaniu serwisu Zoho. Jeśli żadna z tych opcji nie wchodzi u kogoś w rachubę, pozostaje jeszcze wykupienie własnej domeny, w którymś z serwisów hostingowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: