Felietony

Opera na tabletach? Jeśli będą zakładki to biorę

Grzegorz Marczak
Opera na tabletach? Jeśli będą zakładki to biorę
21

Jedna z bardziej irytujących rzeczy w przeglądarce dostarczanej wraz z iPadem jest brak zakładek. Przyzwyczaiłem się do nich tak bardzo, że zupełnie nie rozumiem dlaczego Apple nie zrobiło takiego udogodnienia - szczerze mówiąc nie wiem czy w Applowskim Safari są zakładki bo nie korzystam z tej prze...

Jedna z bardziej irytujących rzeczy w przeglądarce dostarczanej wraz z iPadem jest brak zakładek. Przyzwyczaiłem się do nich tak bardzo, że zupełnie nie rozumiem dlaczego Apple nie zrobiło takiego udogodnienia - szczerze mówiąc nie wiem czy w Applowskim Safari są zakładki bo nie korzystam z tej przeglądarki na stacjonarnym komputerze.

W każdym razie brak zakładek to jeden z powodów dla których rozglądam się za alternatywną i darmową przeglądarką (mogę płacić w internecie za różne rzeczy ale nie za klasyczne narzędzie do przeglądania sieci).

Dlatego też zainteresował mnie dzisiejszy news podany przez mashable. Otóż Opera pracuje podobno nad przeglądarką dla tabletów. Ma to sens mając już w ofercie Operę mini i Operę mobile - z tego co wiem oba te produkty cieszą się dość dużą popularnością. Warto też popatrzeć na przyszłość - jeśli tablety są kategorią która ma szanse na szybki rozwój to dla Opery może być to spora szansa na drugie otwarcie jeśli chodzi o rynek przeglądarek.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy ukaże się Opera w wersji na tablety - jedynie co możemy zobaczyć to krótki film pokazujący jej działanie:Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu