Mobile

OneTouch Idol 3 - Alcatel eksperymentuje z budową smartfonu

Maciej Sikorski
OneTouch Idol 3 - Alcatel eksperymentuje z budową smartfonu
11

Producenci smartfonów wymyślają różne rzeczy, by przyciągnąć uwagę mediów i przede wszystkim klientów: większe i lepsze wyświetlacze, mocne procesory, świetne aparaty, rozwinięty system audio. Coraz trudniej się tu przebić. Firma Alcatel postanowiła poeksperymentować na niwie wyglądu - OneTouch Idol...

Producenci smartfonów wymyślają różne rzeczy, by przyciągnąć uwagę mediów i przede wszystkim klientów: większe i lepsze wyświetlacze, mocne procesory, świetne aparaty, rozwinięty system audio. Coraz trudniej się tu przebić. Firma Alcatel postanowiła poeksperymentować na niwie wyglądu - OneTouch Idol 3 nie ma wyraźnie zaznaczonych dołu i góry.

Firma postanowiła pozbyć się fizycznych klawiszy w tym modelu i nie zaznaczyła wyraźnie, gdzie jest dół, a gdzie góra – użytkownika najwyraźniej nie powinno to interesować i nie będzie musiał odwracać smartfonu po wyjęciu z kieszeni czy torebki. Obraz na ekranie będzie się dostosowywał do pozycji określonej przez użytkownika. Przekonuje Was taki bonus? Może ktoś stwierdzi, że to przydatne, ale trudno mówić o asie z rękawa.

Kolejnym atutem mają być głośniki JBL umieszczone na froncie. Ten element (plus mikrofony) także przystosowano do zamysłu rezygnacji z pojęć góra-dół. Jednocześnie system audio ma się wyróżniać na tle konkurencji i czynić smartfon muzycznym sprzętem (plus aplikacja didżejska do miksowania muzyki). Firma najwyraźniej uderza w kierunku młodszych klientów zainteresowanych takimi bonusami, ale w przeszłości inne firmy próbowały już podążać tą drogą. Chyba bez większych sukcesów.

Alcatel przygotował dwie wersje swojego smartfonu. Jedna posiada 4,7-calowy wyświetlacz HD, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci wbudowanej (możliwość rozszerzenia z mocą kart microSD). Użytkownik może liczyć na dwa aparaty: główny 13 Mpix i przedni 5 Mpix. Warto wspomnieć o modułach NFC i LTE, a także o baterii o pojemności 2000 mAh. Wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 134.6 x 65.9 x 7.55 mm. Sprzęt powinien kosztować 200 euro.

Drugi model jest większy i mocniejszy: ekran o przekątnej 5,5 cala (rozdzielczość Full HD), ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615, 2 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB pamieci wewnętrznej (model dual SIM ma 32 GB). Do tego aparat główny 13 Mpix (moduł Sony) i przedni 8 Mpix oraz akumulator o pojemności 2910 mAh. Wymiary: 152.7 x 75.14 x 7.4 mm. Cena? 250 euro. Oba modele mają trafić na rynek z platformą Android Lollipop.

Mocne propozycje? Rynku nie wywrócą do góry nogami, nie dokonają tego nawet w swoim przedziale cenowym. Nie ma się co spodziewać oszałamiających wyników sprzedaży. Jednocześnie można napisać, że to przyzwoite produkty w przystępnej cenie. Prezentują się nieźle, zdecydowanej większości użytkowników powinna wystarczyć ich wydajność, dobrze, że jest możliwość wyboru miedzy większym i mniejszym modelem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Alcatelmwc 2015