11

Onet, jak Google, też chce mieć swój górny pasek menu na stałe

Blisko rok po ostatnim liftingu, którego doświadczył nasz rodzimy portal newsowy Onet.pl, przyszedł czas na kolejne przetasowania. O ile poprzednie zmiany polegały bardziej na zmianach wizualnych, o tyle w tych zmienia się też trochę sposób korzystania z serwisu. Poprzednia wersja portalu miała pasek menu z szybkim dostępem do kategorii i innych newsów pod logiem i […]


Blisko rok po ostatnim liftingu, którego doświadczył nasz rodzimy portal newsowy Onet.pl, przyszedł czas na kolejne przetasowania. O ile poprzednie zmiany polegały bardziej na zmianach wizualnych, o tyle w tych zmienia się też trochę sposób korzystania z serwisu.

Poprzednia wersja portalu miała pasek menu z szybkim dostępem do kategorii i innych newsów pod logiem i ikonami z głównymi serwisami oraz usługami.

W obecnej postaci belka z menu została przeniesiona na górę i przypięta na stałe.

W ten sposób podczas przeglądania całej strony, w każdej chwili będziemy mieli dostęp do menu z możliwością przejścia od razu do innej kategorii wiadomości. Z dodatkowych opcji, które udało mi się wyłapać, to dodanie wyszukiwania głosowego w głównej wyszukiwarce serwisu.

Poza tym uległ zmianie sam układ serwisu. Wcześniej był mocno zawężone, teraz cała treść rozciągnięta jest maksymalnie do brzegów. Rozumiem, że to ukłon w stronę wysokich rozdzielczości ekranu. Jeżeli można mówić o przejrzystości w portalach newsowych, zmiany te można uznać, że wprowadziły jej trochę. Zagospodarowane jest więcej miejsca, zniknęły puste obszary. Serwis przegląda się szybciej i sprawniej nawiguje się pomiędzy poszczególnymi częściami serwisu.

Zmiany pojawiły mi się dzisiaj, po wyczyszczeniu ciasteczek w Chrome. Więc jeśli nie możecie doczekać się już nowego Onetu, zapraszam do ustawień w swojej przeglądarce:).