Felietony

Onet, jak Google, też chce mieć swój górny pasek menu na stałe

Grzegorz Ułan
Onet, jak Google, też chce mieć swój górny pasek menu na stałe
11

Blisko rok po ostatnim liftingu, którego doświadczył nasz rodzimy portal newsowy Onet.pl, przyszedł czas na kolejne przetasowania. O ile poprzednie zmiany polegały bardziej na zmianach wizualnych, o tyle w tych zmienia się też trochę sposób korzystania z serwisu. Poprzednia wersja portalu miała...


Blisko rok po ostatnim liftingu, którego doświadczył nasz rodzimy portal newsowy Onet.pl, przyszedł czas na kolejne przetasowania. O ile poprzednie zmiany polegały bardziej na zmianach wizualnych, o tyle w tych zmienia się też trochę sposób korzystania z serwisu.

Poprzednia wersja portalu miała pasek menu z szybkim dostępem do kategorii i innych newsów pod logiem i ikonami z głównymi serwisami oraz usługami.

W obecnej postaci belka z menu została przeniesiona na górę i przypięta na stałe.

W ten sposób podczas przeglądania całej strony, w każdej chwili będziemy mieli dostęp do menu z możliwością przejścia od razu do innej kategorii wiadomości. Z dodatkowych opcji, które udało mi się wyłapać, to dodanie wyszukiwania głosowego w głównej wyszukiwarce serwisu.

Poza tym uległ zmianie sam układ serwisu. Wcześniej był mocno zawężone, teraz cała treść rozciągnięta jest maksymalnie do brzegów. Rozumiem, że to ukłon w stronę wysokich rozdzielczości ekranu. Jeżeli można mówić o przejrzystości w portalach newsowych, zmiany te można uznać, że wprowadziły jej trochę. Zagospodarowane jest więcej miejsca, zniknęły puste obszary. Serwis przegląda się szybciej i sprawniej nawiguje się pomiędzy poszczególnymi częściami serwisu.

Zmiany pojawiły mi się dzisiaj, po wyczyszczeniu ciasteczek w Chrome. Więc jeśli nie możecie doczekać się już nowego Onetu, zapraszam do ustawień w swojej przeglądarce:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onet