18

Onet i nazwa.pl ze wspólną ofertą – ma być więcej, sprawniej i… drożej

Kto pamięta jeszcze te czasy republiki na Onecie? Wielu dzisiejszych webmasterów z wieloletnim doświadczeniem tam zaczynało swoje pierwsze kroki. Okazuje się, że Onet właśnie postanowił zatrzeć ten historyczny obraz swoich usług hostingowych i we współpracy z nazwa.pl przygotowują nową ofertę. Parametry i obsługa dotychczasowych usług mają zyskać i to znacznie, przynajmniej tak piszą i obiecują, […]

Kto pamięta jeszcze te czasy republiki na Onecie? Wielu dzisiejszych webmasterów z wieloletnim doświadczeniem tam zaczynało swoje pierwsze kroki. Okazuje się, że Onet właśnie postanowił zatrzeć ten historyczny obraz swoich usług hostingowych i we współpracy z nazwa.pl przygotowują nową ofertę. Parametry i obsługa dotychczasowych usług mają zyskać i to znacznie, przynajmniej tak piszą i obiecują, ale niestety zapłacić trzeba będzie więcej.

Nowa oferta dostępna będzie pod adresem – hosting.onet.pl i zastąpi dotychczasowe cztery usługi Onetu: Onet.Domeny, pakiet Ja w Sieci, Republikę PRO i Pocztę dla Firm.

Zobaczmy, co można zyskać przy przejściu na nową ofertę.

Onet.Domeny

domeny

Dodatkowo można skorzystać z niższych opłat za domeny.

cenydomen

Republika PRO

republikapro

Ja w Sieci

jawsieci

Poczta dla Firm

firma

Jak widzimy przy większości opcji do wyboru, wprawdzie tak jak obiecali, są lepsze parametry, ale nie różniące się zbytnio od funkcjonujących już od długiego czasu na rynku usług hostingowych, za które trzeba będzie słono dopłacić. Nie wiem, na ile wyjdzie to Onetowi na plus, użytkownicy wybierający u nich dotychczasową ofertę kierowali się zapewne różnymi względami, prócz sentymentu była to na pewno cena i na parametrach zbytnio im nie zależało. Teraz wraz z upłynięciem obowiązującego abonamentu będą zmuszeni do zmian – a z tym, jak wiemy, różnie bywa w sieci.