Smartfony

Teraz Twój OnePlus będzie się ładował w nocy tyle, ile trzeba. Nie za dużo, nie za mało

PW
Paweł Winiarski
32

OnePlus zapowiedział nową funkcję dla swoich smartfonów. Jest ona związana z optymalizacją ładowania i przyda się osobom, które zostawiają smartfona podpiętego do ładowarki na noc.

Funkcja została zauważona już w becie nowego oprogramowania OnePlusów w grudniu ubiegłego roku i na pierwszy rzut oka przypomina inteligentny cykl ładowania w smartfonach Sony Xperia, niektórym skojarzy się też z iOS13. Otóż funkcja ma za zadanie wydłużyć żywotność baterii zmieniając sposób, w jaki ta będzie ładowana. Często zostawiamy smartfony podłączone do ładowania na noc, co w sumie przy urządzeniach OnePlus jest trochę bez sensu, bo te posiadają jedne z najszybszych dostępnych na rynku systemów ładowania.

Optymalizacja ma zatrzymać proces ładowania na około 80% na 100 minut przed tym jak odłączymy smartfona od ładowarki. Telefon będzie wiedział kiedy to nastąpi poznając nasze nawyki ładowania a zamysłem jest ograniczenie czasu, w którym smartfon ma baterię na tak zwany "full". To oczywiście przysłuży się żywotności ogniwa i później odbije na samym czasie pracy. Podobną funkcję posiadają też iPhony z iOS 13 i smartfony Asusa.

Tu praktycznie zawsze problemem jest oszacowanie przez system kiedy użytkownik odłącza smartfona od ładowania - brane są więc pod uwagę różne rzeczy, w tym na przykład ustawienia budzika. Podobno smartfon po kilku tygodniach będzie już wszystko doskonale wiedział i odpowiednio dostosuje proces ładowania.

Kiedy nowa funkcja trafi do smartfonów OnePlus? Tego producent jeszcze ni zakomunikował, nie wiadomo też dokładnie jakich urządzeń będzie dotyczyła.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu