Apple

Miały być rewolucją od Apple, ale (póki co) nie będą. Gigant wstrzymuje projekt

Kamil Świtalski
Miały być rewolucją od Apple, ale (póki co) nie będą. Gigant wstrzymuje projekt
1

Okulary AR od Apple to produkt który, według znawców rynku, miałby trafić na rynek na początku przyszłego roku. Niestety — najwyraźniej zaszły zmiany priorytetów i trzeba będzie na niego poczekać dłużej. O ile w ogóle kiedyś trafi w nasze ręce.

To jedna z najciekawszych kategorii sprzętów, z jakimi przychodzi nam się mierzyć w świecie technologii. Wstrzymanych / anulowanych, choć... nigdy tak naprawdę nie zapowiedzianych. A wszystko co wiemy na ich temat pochodzi z plotek, przecieków i z informacji wysnutych przez analityków. Sytuacja to zatem niecodzienna, ale o okularach mających dać rewolucyjny dostęp do Rozszerzonej Rzeczywistości od Apple plotkowało się sporo. Dyskusje na temat tego jak rewolucyjny to ma być projekt nie ustawały jeszcze kilkanaście miesięcy temu, ale... jeżeli mieliście nadzieję że wkrótce będziecie mogli przekonać się jak działają w praktyce, to nie mam dla was dobrych wiadomości. O urządzeniu było głośno, wszyscy liczyli na rewolucję w stylu Apple — no i nie oszukujmy. Mieli nadzieję, że wydarzy się ona w 2019 lub 2020 roku. Ale na tę chwilę — nic na to nie wskazuje.

Zobacz też: Nie muszą być pierwsze, by były najlepsze. Wierzę że takie będą okulary od Apple!

Projekt okularów AR od Apple został wstrzymany, ale jest jeszcze nadzieja

DigiTimes Taiwan poinformowało w swoim raporcie, że Apple na tę chwilę wstrzymało projekt pracy nad swoimi okularami. Czytamy tam, że ekipa odpowiedzialna za produkt została czasowo rozwiązana. Jej pracownicy zaś przydzieleni do pracy nad innymi produktami, które tym razem dostały nieco wyższy priorytet.

Informacje te wyraźnie nie zgadzają się z tym, co przez ostatnie lata powtarzali nam Ming Chi Kuo czy Mark Gurman z Bloomberga. Ba, nawet w kodzie najnowszego iOS 13 dopatrzono się fragmentów kodu sugerujących, że projekt istnieje i powoli jest rozwijany. Najbezpieczniej w tej sytuacji będzie więc założyć, że owszem — nie wszystko jeszcze stracone, ale informacje jakoby sprzęt miał trafić do użytkowników na początku przyszłego roku raczej się nie potwierdzą. Szkoda.

Zobacz też: Okulary Apple? Amerykanie znowu pokażą wszystkim, jak się robi innowacyjne produkty?

Produkt na który czekałem zaintrygowany

W ostatnich latach Apple regularnie serwuje kolejne wersje swoich produktów, ale to... doskonale znane wszystkim gadżety. Więcej tabletów, więcej smartfonów, więcej komputerów — wyposażonych w odrobinę nowsze i szybsze rozwiązania. Okulary będące bramą do wygodnej Rozszerzonej Rzeczywistości miały szansę być jednym z tych produktów, które wywrócą rynek do góry nogami — tak jak dziewięć lat temu zrobił to iPad. Udowodnił tym samym, że wcale nie trzeba być na rynku pierwszym, by być najlepszym. No ale może, zgodnie z przewidywaniami sceptyków, po prostu na taki gadżet z ich strony jest za wcześnie. Technologia nie pozwala wykonać ich w formie, która byłaby dla nich satysfakcjonująca — stąd decyzja o opóźnieniu projektu i skupieniu się na innych rzeczach. Jeżeli mogę wybrać, to proszę narzucić priorytet dla nowej klawiatury w MacBookach.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu