4

Oferty dla małych firm u operatorów wirtualnych. Zdecydowanie taniej niż u „wielkiej czwórki”

W zeszłym miesiącu dzieliłem się z Wami zestawieniem ofert na abonament dla małych i średnich firm u naszych operatorów z „wielkiej czwórki”, dziś postanowiłem sprawdzić, jak to wygląda u operatorów wirtualnych.

Dla przypomnienia i porównania z dzisiejszym zestawieniem opiszę tylko jak wygląda dobieranie numerów w ofertach abonamentowych w Orange, Play, Plus i T-Mobile, bo to ważne w kontekście wyboru ofert na firmę, kiedy zwykle bierze się kilka numerów. W Orange i Play za każdą dodatkową kartę SIM płacimy 25,00 zł niezależnie od głównego planu, w Plusie z kolei za każdy kolejny numer płacimy połowę ceny, czyli najkorzystniejsza opcja, natomiast w T-Mobile za każdą dodatkową kartę SIM 30,00 zł. Dodatkowo, co też istotne dla małych firm, w Play i T-Mobile do każdego numeru dostajemy dodatkową kartę SIM do routera w cenie jednego abonamentu.

Przeglądając oferty dla firm wśród operatorów wirtualnych znalazłem tylko dwóch z dedykowaną ofertą dla firm.

Oferta dla firm w Lajt Mobile – LajtBIZNES

Lajt Mobile ma aż cztery plany cenowe, z pewnością każdy znajdzie dla siebie jeden, odpowiadający jego zapotrzebowaniom. W przypadku dobrania kolejnego numeru do każdego z planów, płacimy za niego 5 zł mniej. Co do umowy, Lajt mobile udostępnił dwie opcje – albo podpisujemy umowę na 2 lata i za każdy numer płacimy połowę ceny przez pół roku, albo umowa z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, bez bonusów.

Wszystkie plany, oprócz najtańszego LajtBIZNES S (za 18,45 zł nielimitowane rozmowy do wszystkich, reszta płatna), zawierają nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe, nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz transfer danych – za 30,75 zł – 20 GB na numer, za 43,05 zł – 30 GB, a za 55,35 zł aż 100 GB.

Oferta dla firm w Virgin Mobile

Virgin Mobile ma kilka opcji. Jeśli zależy nam tylko na jednym numerze, mamy do wyboru 3 plany. W pierwszym za 19,00 zł w pakiecie dostajemy nielimitowane rozmowy komórkowe i SMS-y oraz 9 GB transferu danych (1,66 GB w roamingu UE) w przypadku podpisania umowy na 2 lata, w przeciwnym wypadku tylko 3 GB (bez pakietu w roamingu UE).

Drugi plan za 29,00 zł wzbogacony jest o nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i wiadomości MMS oraz większą paczkę danych – 20 GB (2,53 GB w roamingu w UE) przy podpisaniu umowy, a 8 GB bez umowy (bez roamingu).

Ostatni plan za 39,00 zł to już prawdziwy komplet, czyli nielimitowane rozmowy do wszystkich w kraju i w roamingu UE, nielimitowane wiadomości SMS/MMS w kraju i w roamingu oraz 30 GB transferu danych (3,4 GB w roamingu w UE) przy umowie, bez umowy 15 GB bez paczki danych, rozmów i wiadomości w roamingu UE.

Dodatkowo przy dwuletniej umowie możemy liczyć na 3 miesiące bez opłat w dwóch najdroższych planach.

W przypadku, gdy chcemy zamówić dodatkowy karty SIM do numeru głównego, możemy wybrać tylko środkowy plan za 29,00 zł i wtedy za każdy kolejny numer zapłacimy połowę ceny. Czyli w przypadku dwóch numerów łącznie za miesiąc zapłacimy 43,50 zł – 21,75 zł za numer.

Która oferta korzystniejsza? Porównując tożsame oferty u obu operatorów, czyli te z 20 GB transferu danych, w Lajt mobile za dwa numery zapłacimy 55,35 zł miesięcznie, czyli ponad 10,00 zł drożej niż w Virgin Mobile. Oszczędności z tytułu podpisania dwuletniej umowy są takie same – w Lajt mobile jest 6 miesięcy 50% taniej za abonament w Virgin Mobile 3 miesiące za 0,00 zł. Za ostateczną oceną na plus dla Virgin Mobile przemawia też paczka danych do wykorzystania w roamingu UE.