Telekomy

Najlepsza oferta na internet mobilny dla osób rzadko z niego korzystających

Grzegorz Ułan
29

Dziś mam dla Was nowe zestawienie ofert od naszych telekomów, tym razem trochę odmienne - szukamy najlepszej oferty na internet mobilny dla osób, które… rzadko z niego korzystają.

Przychodzą mi do głowy dwa główne zastosowania, czyli zamawiamy internet mobilny dla naszego tabletu, wkładamy kartę SIM i korzystamy z niego sporadycznie, jak to z tabletu.

Drugie zastosowanie, mamy w domu internet stacjonarny, w telefonie mobilny, ale z niezbyt dużą paczką danych, a wyjeżdżamy gdzieś w podróż, wakacje, ferie, cokolwiek i chcemy zabrać ze sobą większą paczkę danych internetu.

Naprawdę rzadkie zastosowania, które nie nadają się do kupowania miesięcznych abonamentów ani też, dla których nie opłaca się chomikować ofert na kartę, które by były aktywne trzeba, co jakiś czas doładowywać, a nawet jeśli włączymy rok ważności konta, nadal to jest jakaś potrzeba czuwania i dbanie o utrzymanie ciągłości.

Najlepsza oferta na internet mobilny w takim przypadku będzie więc taka, za którą nie trzeba będzie zupełnie nic płacić, jeśli z niego nie korzystamy.

Przeglądając oferty operatorów pod tym kątem znalazłem dwie takie oferty, ale tak odmienne od siebie, że aż ciężko ocenić na pierwszy rzut oka, która z nich jest najlepsza, każda z nich ma swoje wady i zalety, a właściwy wybór sprowadza się do szczegółowej analizy wykorzystywania przez nas tego internetu mobilnego.

Internet mobilny w nju mobile

W nju mobile trzeba poczekać 3 miesiące, by nie płacić nic za niekorzystanie z naszego internetu mobilnego, ale płacimy przez ten okres jedynie 9 zł, a za całe 27,00 zł mamy całkiem wypasioną ofertę na przyszłość, nawet na najbardziej wymagający wyjazd, nawet z całą rodziną, łącznie z oglądaniem filmów w trasie.

Ale po kolei. Kupując ten internet mobilny, dostajemy na start 40 GB transferu danych w miesiącu na pełnej prędkości, później lejek 1 Mb/s za 29,00 zł miesięcznie. Po pół roku limit ten rośnie do 80 GB, po roku 100 GB, a po dwóch latach 120 GB.

Oczywiście 29,00 zł płacimy tylko wtedy, jeśli w danym miesiącu korzystamy z tego internetu - wydaje mi się, że wystarczy się połączyć i dobijemy do tej kwoty (około 150 MB kosztuje 29,00 zł). Natomiast jeśli nie korzystamy, mamy okrągłe 0,00 zł do zapłaty, oczywiście po tych 3 miesiącach, o którym wspominałem wcześniej.

Internet elastyczny w Play

Na drugim biegunie mamy ofertę Play na internet mobilny, za który płacimy tylko jeśli z niego korzystamy. Jednak działa to w znacznie odmiennym modelu, bo płacimy 10 zł za każde rozpoczęte 10 GB.

W pewnych okolicznościach będzie to korzystniejsze niż w przypadku oferty nju mobile, na przykład gdy w danym miesiącu jednorazowo będziemy chcieli skorzystać z tego awaryjnego internetu mobilnego lub tylko kilka razy, aby dajmy na to obejrzeć kilka odcinków serialu na tablecie. Wtedy zapłacimy tylko 10 zł, w nju mobile poszłoby od razu 29 zł.

Myślę, że obie oferty powinny znaleźć swoich odbiorców w różnych zastosowaniach, ważne by dobrze przeanalizować własne zapotrzebowanie i rzeczywiste wykorzystanie takiego internetu mobilnego. Ważną cechą wspólną tych ofert jest fakt, że umowę podpisujemy tylko na 30 dni i w każdej chwili możemy ją rozwiązać z tym miesięcznym wypowiedzeniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu