Świat

Arrington (techcrunch) zbiera cięgi za wpis o odejściu głównego architekta twittera.

Grzegorz Marczak
Arrington (techcrunch) zbiera cięgi za wpis o odejściu głównego architekta twittera.
14

Główny architekt serwisu twitter.com czyli Blaine Cook rozstaje się z tym serwisem (właściwie zrobił to tydzień temu ale teraz podał informacje do publicznej wiadomości), powody odejścia jakie podaje są natury osobistej. Arrington na techcrunch w dość osobliwy sposób pożegnał Blaina Cooka stwier...

Główny architekt serwisu twitter.com czyli Blaine Cook rozstaje się z tym serwisem (właściwie zrobił to tydzień temu ale teraz podał informacje do publicznej wiadomości), powody odejścia jakie podaje są natury osobistej.

Arrington na techcrunch w dość osobliwy sposób pożegnał Blaina Cooka stwierdzając, że skończył się czas amatorów na twitterze i jest szansa, że zatrudnią (zatrudnili) teraz kogoś kto poradzi sobie z problemem wydajności tego popularnego serwisu.

Całkiem możliwe, że Arringtona do tak (trzeba to przyznać) ostrej wypowiedzi skłoniła pożegnalna notka Cooka w której stwierdził on, że architektura twittera jest stabilna i gotowa na dalszy rozwój serwisu a on sam będzie poszukiwał nowych wyzwań (a przecież w ten weekend twitter zaliczył kolejny problem z serwisem).


Wyniki ankiety z mashable.com na temat wydajności serwisu

Arrington w dalszej części notki przypomniał, że rok temu Cook podczas Silicon Valley Ruby Conference sugerował, że problemy z wydajnością twittera to już przeszłość.

Pod wpisem na temat odejścia Cooka (w komentarzach) posypały się istne cięgi na Arringtona, za jego ignorancje , nieznajomość zagadnienia, o tym, że dzięki Cookowi twitter tyle przetrwał itp (warto poczytać bo dyskusja nadal się toczy). Widać, że głównie głos zabierają fani Ruby oraz zagorzali przeciwnicy Arringtona (których jak widać trochę jest).

Możliwe, że autor techcrunch przesadził z oceną wkładu pracy głównego architekta w rozwój twittera - ale czy z punktu widzenia użytkownika problemy twittera zostały rozwiązane ? Jeśli nie, to kogo można winić za taki stan rzeczy jak nie osobę odpowiedzialną za wydajność serwisu?

Ciekawy jestem waszego zdania na temat toczącego się linczu nad Arringtonem ? - bo przyznam, że bliżej mi do stwierdzenia, że Cook jako główny spec zajmujący się serwisem od lat zawiódł w swojej głównej misji (co nie oznacza, że nie odnosił sukcesów jeśli chodzi o ratowanie serwisu z poważnych kłopotów).

Ps. Polecam obejrzeć komentarz numer 75 (taki zagraniczny Rafi) :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittertechcrunchwydajność