Felietony

o2 kupuje 30% udziałów w Socializer za 6,8 miliona i jednocześnie sprzedaje Brand Karma!

Grzegorz Marczak
o2 kupuje 30% udziałów w Socializer za 6,8 miliona i jednocześnie sprzedaje Brand Karma!
66

Mówiłem, że ten rok się dobrze zaczął? Mówiłem. No i mamy kolejny dobry news z początkiem 2012 roku. Socializer, który przypomnę jest 10 miesięczną spółką (można śmiało nazwać ich startupem) właśnie poinformował o transakcji z O2. Dla tych którzy wcześniej nie słyszeli o Socializer wspomnę tylko...

Mówiłem, że ten rok się dobrze zaczął? Mówiłem. No i mamy kolejny dobry news z początkiem 2012 roku. Socializer, który przypomnę jest 10 miesięczną spółką (można śmiało nazwać ich startupem) właśnie poinformował o transakcji z O2. Dla tych którzy wcześniej nie słyszeli o Socializer wspomnę tylko że jest to agencja specjalizująca się w działania w social media (głównie akcje na Facebooku), efektywność spółki jest imponująca patrząc na liczbę klientów i przeprowadzonych akcji.

Wracając jednak do inwestycji. Kwota jaka padła w informacji to 6,8 miliona złotych za 30 procent udziałów. Oznacza to, że 10 miesięczna spółka jest w tej chwili warta 23 miliony złotych!

Całej sprawie smaczku dodaje fakt, że poniedziałek Socializer debiutuje na NewConnect - taki news powinien dobrze wpłynąć na potencjalnych kupujących. O2 kupiło akcje po 16,1 gdy tymczasem kurs otwarcia szacowany jest na 11,5 za akcję.

Kto ile dostanie? Tutaj też jest ciekawie. Z 6,8 miliona złotych od O2 4 miliony trafią do obecnych akcjonariuszy Socializera a 2, 8 miliona na konto firmy. To jednak nie koniec - w całym dealu jest jeszcze bowiem Brand Karma czyli agencja SM od O2. Socializer w ramach umowy ma przejąć 100% udziałów Brand Karma za kwotę 2,3 miliona złotych (ludzie, aktywa, umowy itp).

Trzeba przyznać, że ciekawie to sobie panowie wymyślili. Powstanie bowiem bardzo silna agencja SM, akcjonariusze Socilizer powinni być uśmiechnięci od ucha do ucha, a O2 zyskuje 30% udziałów w dobrze rozwijającym się biznesie. Do tego przy wsparciu portalu Socializer ma szanse na dużo lepsze kontrakty i co za tym stoi wyniki finansowe.

Gratulacje dla O2 i Socializer udanego dealu i dobrego otwarcia 2012 roku!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

o2FacebookSocial Media