Microsoft

Nowy Office w Windows Phone taki jak w telefonach Apple? Wszystko na to wskazuje

Jakub Szczęsny
Nowy Office w Windows Phone taki jak w telefonach Apple? Wszystko na to wskazuje
29

Na początku tego miesiąca pisałem dla Was, że już całkiem niedługo można spodziewać się aktualizacji pakietu Office dla urządzeń mobilnych z systemem Microsoftu na pokładzie. Owe uaktualnienie jest naprawdę potrzebne - narzędzia biurowe nie zmieniły się praktycznie od pierwszej wersji Windows Phone...

Na początku tego miesiąca pisałem dla Was, że już całkiem niedługo można spodziewać się aktualizacji pakietu Office dla urządzeń mobilnych z systemem Microsoftu na pokładzie. Owe uaktualnienie jest naprawdę potrzebne - narzędzia biurowe nie zmieniły się praktycznie od pierwszej wersji Windows Phone i oferują jak na razie co najmniej biedny pakiet funkcji. Ponadto, użytkownicy zaczęli narzekać na fakt, iż Microsoft nieco zaniedbał użytkowników swojej platformy i jak na razie próbuje zadowolić "nienawróconych" siedzących w iOS i Androidzie.

Joe Belfiore natomiast poprawił nieco humor użytkownikom Windows Phone i oznajmił, że Office przybierze nowsze nieco szaty. Rychło w czas, rzekłbym. Owe informacje pojawiły się na chińskiej stronie społecznościowej Weibo. Nowa wersja Microsoft Office dla Windows Phone zostanie zaprezentowana 29 lutego, czyli w chiński Nowy Rok. Do tego czasu mogliśmy się jedynie domyślać, co gigant szykuje w aktualizacji - teraz mamy pewne wskazówki.

W Androidzie i iOS jest nieźle

Microsoft odwalił kawał solidnej roboty w kwestii Office dla platform Apple i Google. Jeszcze tak niedawno ekscytowałem się pakietem biurowym dla Androida. Test pojawi się bardzo niedługo - na razie mogę powiedzieć, że jest naprawdę świetnie. Kilka rzeczy jest do poprawienia, to oczywiste, jednak obecne postępy pozwalają stwierdzić, iż ma się do czynienia z naprawdę dobrym produktem. Aplikacja świetnie sprawdza się na Tabie Pro, który co prawda jest sprzętem w miarę wydajnym, jednak z tego, co się zorientowałem, problemów nie ma także na słabszych urządzeniach.

Obrazek, który funkcjonuje jako teaser nowej wersji Office przedstawia Lumię oczywiście, na której widnieje ekran pochodzący z nowej wersji Microsoft Office. Jakieś pierwsze myśli? Podobny do tego z iOS, prawda? No, właśnie. Powiem Wam, że jeżeli Microsoft skopiuje nawet rozwiązania pochodzące z pakietu dla iOS - nie będę mieć mu tego za złe. Bawiąc się Office'em dla iOS byłem zdumiony tym, jak pięknie pogodzono Modern UI, które mocno grane jest w propozycji Microsoftu z interfejsem iOS. Ponadto, ów pakiet oferuje naprawdę pokaźny pakiet funkcjonalności - po prostu jest świetnie.

Stąd też nie rozumiem głosów oburzenia, że Microsoft jest mocno powtarzalny, a przez to pakiet Office będzie jedynie odgrzanym kotletem. Cóż, skoro ten kotlet jest świetny... to dlaczego by nie podać go po raz kolejny na innym talerzu? Nie ma co wymyślać koła na nowo.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu