Apple

Nowy iPad Air wygląda rewelacyjnie. Chyba się na niego skuszę

Paweł Winiarski
Nowy iPad Air wygląda rewelacyjnie. Chyba się na niego skuszę
22

Na to liczyłem, tego się spodziewałem. iPad Air doczekał się wreszcie konkretnego odświeżenia i nie wygląda już jak tablet sprzed lat. Teraz przypomina iPada Pro i między innymi dzięki temu będzie się cieszył dużą popularnością.

Oto nowy iPad Air. Wygląda jak iPad Pro

Ekran nowego iPada Air może nie zajmuje całego frontu, jak mówiło na swojej konferencji Apple, ale różnica w wielkości ramek względem poprzedniego modelu iPad Air jest ogromna

Ekran to Liquid Retina o przekątnej 10,9 cala i rozdzielczości 2360x1640 oferującej łącznie 3,8 miliona pikseli. Nie wspomniano jednak nic o odświeżaniu ekranu, więc musimy się zadowolić odświeżaniem na poziomie 60Hz.

TouchID nie znika, co na pewno ucieszy osoby, które wolą odblokowywać urządzenie palcem. Czytnik został umieszczony w przycisku power, który znajdziemy na górnej ramce obudowy.

Przeczytaj też: Wszystko, co musisz wiedzieć o nowych zegarkach Apple Watch i nowym tablecie iPad Air

Nowy iPad Air to również nowy chip - Apple A14 Bionic

iPad Air otrzymał duży przyrost mocy dzięki zastosowaniu procesora Apple A14 Bionic. 40% większa wydajność procesora czy 2-krotnie wyższa wydajność graficzna przyda się na pewno przy grach, jak i obróbce grafiki czy montowaniu materiałów wideo. 11 bilionów operacji na sekundę brzmi bardzo dobrze i mam nadzieję, że przyrost mocy da się szybko zauważyć podczas użytkowania tego nowego, 6-rdzeniowego procesora.

iPad Air otrzyma wreszcie port USB-C, który pozwoli nie tylko na ładowanie sprzętu, ale również łatwe i szybkie podłączanie zewnętrznych sprzętów.

Przedni aparat w nowym iPad Air ma 7Mpix i światło f/2.2. Obsługuje smart HDR i pozwoli na nagranie wideo w rozdzielczości 1080p przy 60 fps'ach

Tylna kamerka ma rozdzielczość 12Mpix i to "oczko" znane z iPhonów 11. Światło f/1.8, nagrywanie wideo w 4K i 60fps, do tego zwolnione tempo 240 fps i świetna stabilizacja wideo.

 

 

iPad Air otrzymał głośniki stereo, więc świetnie nada się do oglądania multimediów. Obsłuży również rysik Apple, który będzie można do niego przypinać magnetycznie, podobnie jak w iPadach Pro.

10 godzin pracy na jednym ładowaniu nie jest jakimś rewelacyjnym wynikiem, ale powinno wystarczyć większości użytkowników - choć oczywiście trzeba pamiętać, że czas pracy zawsze zależy od jasności ekranu i aktualnie uruchomionych na tablecie aplikacji.

Cena nowego iPad Air

Apple wyceniło swój nowy tablet na 599 dolarów. Sprzęt pojawi się w sklepach od października.

Tablet pojawił się już w polskim sklepie Apple i wyceniono go w bazowej wersji Wi-Fi w podstawowej konfiguracji na 2899 złotych. Wersja Wi-Fi+Cellular to natomiast wydatek od 3499 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu