Mobile

Nowy Foursquare to idealny przykład jak powinna wyglądać aplikacja dla iOS7

KK
Konrad Kozłowski
4

Już dawno deweloperzy aplikacji dla systemu iOS nie mieli tak dużo pracy. Wizualna przemiana w iOS7 zaskutkowała falą aktualizacji programów dostosowanych do nowego stylu mobilnego systemu Apple. Do tej pory jednak nie wszystkie uaktualnienia okazały się strzałem w dziesiątkę. Jednak to co przygotow...

Już dawno deweloperzy aplikacji dla systemu iOS nie mieli tak dużo pracy. Wizualna przemiana w iOS7 zaskutkowała falą aktualizacji programów dostosowanych do nowego stylu mobilnego systemu Apple. Do tej pory jednak nie wszystkie uaktualnienia okazały się strzałem w dziesiątkę. Jednak to co przygotował dla nas Foursquare jest świetnym przykładem tego, w jaki sposób powinno się to robić.

Pierwszym smaczkiem na który nie wszyscy od razu zwrócą uwagę to cyfra oznaczająca wersję aplikacji - jest to oczywiście "7" - niby nic wielkiego, ale zbieżność numerków nie jest zapewne przypadkowa. Wcześniejsza wersja Forsquare dla iOS była dosyć nieśmiałą próbą przeniesienia wizji Apple na wygląd aplikacji (zmieniono ikonę, delikatnie odświeżono interfejs) - najwyraźniej Foursquare postanowił zastosować pewien "okres przejściowy", by móc pozwolić sobie na spokojną pracę nad zupełnie nową wersją. Ta zawitała do App Store w dniu wczorajszym.

Po otwarciu aplikacji od razu zauważymy, że tym razem Foursquare skierował się ku zdecydowanie bardziej stonowanej kolorystyce wewnątrz programu - pierwsze skrzypce grają tu biel i błękit, zażegnany został więc akcent zielony co wyszło aplikacji na dobre. Sam interfejs stał się znacznie czytelniejszy, a zastosowanie czcionek podobnych do tych w iOS7 pozwala aplikacji świetnie wkomponować się w tą całość.

Nowy Foursquare to nie tylko odświeżony wygląd, ale także sporo poprawek w działaniu aplikacji. Ta działa znacznie szybciej, a lista znajdujących się w naszym otoczeniu lokacji jest wyświetlana w mgnieniu oka. Do funkcji "to do", pozwalającej na zapisanie na później miejsc które chcemy odwiedzić, dotrzemy znacznie szybciej gdyż została przeniesiona do menu wysuwanego z lewej krawędzi ekranu.

Wraz z wydaniem nowej wersji Foursquare uruchomił dla wszystkich użytkowników aplikacji na Androida i iOS funkcję rekomendacji wysyłanych za pomoca powiadomień push - te otrzymujemy gdy znajdziemy się niedaleko konkretnego miejsca (np. restauracji, sklepu). Wyświetlane nam są wtedy rekomendacje związane z lokalizacją, jak również propozycje miejsc które mogą przypaść do gustu nam i naszym znajomym.

Prostota obsługi, lecz przy zachowaniu pełni funkcjonalności aplikacji to cel do którego dążą wszyscy autorzy programów. Foursquare zrobił to jak należy, choć z całą pewnością to jeszcze nie wszystko na co go stać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneFoursquareiOSios7