Mobile

Nowy Flipboard, 60 fps na YouTube i tablet UT One

Tomasz Popielarczyk
Nowy Flipboard, 60 fps na YouTube i tablet UT One
11

Nowe konsole mają podobno problem z wyświetlaniem 60 klatek na sekundę. Jeżeli tak bardzo nam na nich zależy, zawsze możemy zajrzeć na YouTube'a gdzie właśnie wprowadzono taką funkcję. Jednocześnie odświeżoną wersję swojej aplikacji zaprezentowali twórcy Flipboarda. Pojawiły się ponadto pierwsze don...

Nowe konsole mają podobno problem z wyświetlaniem 60 klatek na sekundę. Jeżeli tak bardzo nam na nich zależy, zawsze możemy zajrzeć na YouTube'a gdzie właśnie wprowadzono taką funkcję. Jednocześnie odświeżoną wersję swojej aplikacji zaprezentowali twórcy Flipboarda. Pojawiły się ponadto pierwsze doniesienia na temat pierwszego tabletu z Ubuntu.

Youtube i 60 fps

Wprowadzenie tak płynnego odtwarzania na YouTube było już zapowiadane jakiś czas temu, jednak dopiero teraz udostępniono wszystkim użytkownikom (choć nie we wszystkich filmach). W szczególności to ukłon w kierunku użytkowników nagrywających swoje wyczyny z gier, choć nie tylko. Pierwsze komentarze są bardzo optymistyczne, choć zwrócono uwagę na ograniczenia. Przede wszystkim potrzebujemy przeglądarki Chrome lub Safari, a także musimy uruchomić klip w jakości 720p lub 1080p.

Nowy Flipboard

Flipboard v3 zadebiutował w AppStore oraz Google Play. Nowa wersja tego popularnego agregatora treści została wyposażona w przebudowany interfejs umożliwiający szybsze nawigowanie po wybranych sekcjach. Wprowadzono również usprawnienia dla twórców magazynów, a także mechanizm Daily Edition, który wyświetla najbardziej istotne newsy z danego dnia. Jednocześnie twórcy pochwalili się 34 tys. tematów, nad którymi czuwają algorytmy przejętego jakiś czas temu Zite. Robi wrażenie.

Tablet z Ubuntu przed końcem roku

UT One ma być pierwszym tabletem z fabrycznie instalowanym systemem operacyjnym Ubuntu. Za konstrukcję odpowiadają firmy Demski Group i Mastermind Hardware and Logistics. Ma ona dysponować 10,1-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1280 x 800 px, a także procesorem Intel Atom Z3735D Bay Trail z 2 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Premiera miałaby nastąpić jeszcze przed końcem roku. Istnieją podejrzenia, że będzie to sprzęt typu Dual Boot, a więc obok Linuksa na jego pokładzie będzie Windows. Biorąc pod uwagę niewielką przestrzeń, raczej wątpliwe.

Google Drive z Material Design

Oficjalna aplikacja Dysku Google jest kolejną, którą wyposażono w interfejs Material Design. Odświeżony wygląd to jednak nie wszystko. Twórcy usprawnili również wyszukiwarkę oraz przebudowali okienko udostępniania. Dużych poprawek doczekał się też wbudowany czytnik PDF-ów, który teraz pozwala na wyszukiwanie w treści dokumentu i zaznaczanie tekstu. Aktualizacja powinna się pojawić lada moment.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu