Mobile

Nowy build Windows 10 Mobile już w rękach nielicznych osób - oto co o nim wiemy

Jakub Szczęsny
Nowy build Windows 10 Mobile już w rękach nielicznych osób - oto co o nim wiemy
32

Od pewnego czasu oczekujemy kolejnej kompilacji Windows 10 Mobile w programie Insider, a z pomocą przychodzi nam znany na polskiej scenie pasjonatów mobilnego Windows portal Windowsmania, gdzie ujawniono kilka zrzutów ekranowych oraz mnóstwo obiecujących informacji na temat kolejnej odsłony mobilnej...

Od pewnego czasu oczekujemy kolejnej kompilacji Windows 10 Mobile w programie Insider, a z pomocą przychodzi nam znany na polskiej scenie pasjonatów mobilnego Windows portal Windowsmania, gdzie ujawniono kilka zrzutów ekranowych oraz mnóstwo obiecujących informacji na temat kolejnej odsłony mobilnej wersji Windows. Wychodzi zatem na to, że oczekująca na wydanie wersja niebawem może trafić do Insiderów, choć nie jest powiedziane, że akurat ta odsłona zostanie przekazana szerszemu gronu testerów.

Wyciekła kompilacja Windows 10 Mobile testowana była na Lumii 635 - według informacji podanych przez polski portal zmiany nie są duże, lecz całkiem odczuwalne. Przede wszystkim, system działa nieco pewniej i szybciej, co bardzo szeroko było krytykowane przez komentatorów wydarzeń w środowisku nowych technologii. Sprawdza się jednak to, o czym mówiłem dużo wcześniej - po tym, jak został wydany Windows 10 dla pecetów, prace nad mobilną odsłoną będą może nie tyle szybsze, co "skuteczniejsze", a należy wspomnieć, że do premiery Microsoftowi nie pozostało już wiele czasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że gigant wyrobi się z dostarczeniem stabilnej i co ważne - równie szybkiej odsłony mobilnego Windows.

Ważną nowością będzie możliwość ustanowienia połączenia USB EEM. Ten standard natomiast pozwala na podłączenie urządzenia Ethernet przez USB, co będzie stanowiło bardzo ważną funkcję dla chociażby trybu Continuum w telefonach z Windows 10 Mobile. Windowsmania wskazuje również w dalszym ciągu na fakt niskiej stabilności Sklepu, który potrafi wyłączyć się w trakcie pracy. Bardzo możliwe, że to jeszcze nie wszystkie funkcje, które są ukryte w tej kompilacji - niespodzianką dla Insiderów będzie chociażby fakt, że zlikwidowano wreszcie opóźnienie po wybudzeniu ekranu, co od dłuższego czasu trapiło testerów wczesnych wersji.

Kiedy powinna pojawić się kolejna odsłona Windows 10 Mobile? Poniedziałek to "Bank holiday" w krajach anglosaskich, zatem nie ma co się spodziewać w tym dniu nowej kompilacji w programie Windows Insider. W Windowsmania pada termin "minimum czwartek" - sądząc po tym, jaką kompilacją dysponują właściciele serwisu, można uznać tę informację za całkiem wiarygodną. Pozostaje czekać.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu